Вверх

Валерій Клочок: Кім Чен Ин піднімає власний статус в геополітиці

Редакція
18 Вер 2023

«Об’єднання Південної і Північної Кореї нікому не цікаве, цей тліючий конфлікт у Східній Азії дуже корисний усім, навіть Штатам. Тому я не виключаю, що Пхеньяну «передали» вказівку з’їздити до путіна», – таку думку висловив політичний та економічний експерт, ведучий програми Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок під час дискусії у студії.

«За чим він міг їздивти? Я вважаю, що і по броньовану техніку, і по літаки. Тобто по сучасніші технології. Як би там не було, а армія Північної Кореї співмірна навіть із китайською. І от тому я маю сумніви, що Пекін «благословив» цю поїздку Кім Чен Ина. Північна Корея нині використовує своє положення дуже потужно, і навіть поважні світові дипломати і експерти оцінюють дипломатію КНДР, як одну з найкращих у світі. Це може звучати парадоксально, але дійсно і Кім Чен Ину, і його батькові Кім Чен Иру вдавалося дуже успішно балансувати в цьому східно-азійському регіоні в ролі системи противаги», – вважає Клочок.

«У путіна, на мою думку, також була своя ціль, але зовсім не купівля снарядів, вони йому не потрібні, як і артсистеми, тому що росія все ж налагоджує власне виробництво певної кількості озброєння. Враховуючи низку факторів, снаряди з КНДР для росії вийдуть дуже дорогими. Тому я вважаю, що у путіна своя ціль була, і тут зійшлися інтереси, зокрема, і інтереси Заходу.

Ми спостерігали дуже цікаву картину в Африці, а тут раз – і всі про це забули. І вагнерівці вже не дуже активно проявляються, і французи там затихли. Хоча історія ще не завершена, але певна стабілізація в регіоні відбулась. Черговий африканський конфлікт великою мірою провокує саме путін. І я не виключаю, що путін намагатиметься провокувати якийсь військовий конфлікт у Східній Азії. Про це свідчить і низка навчань, які спільно проводять Китай і росія, до яких має долучитися і Північна Корея. Путін можу намагатися створити нову гарячу точку на земній кулі – цього разу на протилежному боці Євразійського континенту», – вважає керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок.

«Тому, як один із варіантів причин цієї зустрічі – демонстрація домінуючої ролі КНДР у Східній Азії. І прийдешній візит путіна до Північної Кореї – це підсилення ролі КНДР в цьому регіоні. Тут варто згадати, що свого часу, ще у 2000 році путін вже їздив до Пхеньяну. Свого часу Північна Корея за часів СРСР, політика якої з того часу не змінилась, дуже вдало стравлювала між собою Китай і Радянський Союз. Тому я не виключаю, що вони і зараз намагаються погіршити їхні відносини. Я керуюсь офіційною інформацією по об’ємах торгівлі КНДР з Китаєм і рф. Останні два роки вони з ними не торгують, а шляхи авіа- та залізничного сполучення відновили не так давно. А зараз ведеться дискусія між урядами КНДР та рф щодо торгівлі в рублях. Відтак мені видається, що Кім Чен Ин не привіз снаряди до росії, а навпаки приїхав купувати зброю. А путін поїде із зустрічним візитом по щось своє», – сказав Валерій Клочок.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті