Вверх

Валерій Клочок: Ердоган – другий Лукашенко: заради зерна він пішов на шантаж Заходу, запрошуючи путінам

Редакція
7 Сер 2023

«Я схиляюсь до того, що Ердоган, запрошуючи путіна до Туреччини, свідомо пішов на шантаж Заходу. Він хоче продовжити «зернову угоду», адже йому зерно вкрай потрібне», – таку думку озвучив автор програми ЦГА «Вежа» Валерій Клочок під час запису останнього випуску.

«Ердогану важливо підтримувати економічні стосунки із росією, зокрема і туризм, а зараз ця галузь дещо просідає. І тут треба згадати, що путін хотів давати безкоштовне зерно до Африки, а дати він його може виключно через Босфор, який контролюється Туреччиною. Уявімо, що Ердоган іде на змову з путіним на постачання російського зерна. Чи достатньо у нас буде надводних безпілотників все, щоб тримати «на контролі» усе, що буде йти з росії?», – продовжив Валерій Клочок.

«Та Ердоган і так у змові з путіним щодо зерна з кримських портів, яке було вкрадене з окупованих територій. Але знову ж таки, якщо взяти турецько-російські стосунки в динаміці після виборів Ердогана, то вони трішки зіпсувались. Особливо після того, як Ердоган випустив «азовців». Тому я думаю, що зараз ситуація потребує нормалізації», – прокоментував політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

«Так, тому я впевнений, що зараз путін потрібен Ердогану більше, ніж Заходу. Запрошення путіна напередодні «мирного саміту» в Саудівській Аравії – дуже потужний негативний сигнал для всього «колективного Заходу». Так, Ердоган відправляє туди свого представника, але сам не їде. І не підтримує санкційну політику щодо росії. Україна буквально опинилися в заручних. Ось ці постійні загравання Ердогана із цивілізованим західним світом можуть цьому світу вилізти боком», – продовжив Клочок. «Теоретично – так, але при цьому у Штатах не готові йти на конфлікт з Туреччиною. Вони готові приймати їхню «особливу позицію», а відкрито сваритись – ні, не готові. До виборів так точно», – додав політолог-американіст, аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов .

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті