Вверх

В Україні наявна політична криза

Редакція
18 Бер 2024

У Верховній Раді відсутня монобільшість, що свідчить про наявність в Україні політичної кризи.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив політолог, політичний консультант, керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

«В Україні зараз класична парламентська криза. Нещодавнє засідання ВРУ показало відсутність монобільшості. Депутати зібралися, трохи поголосували, вийшли під час повітряної тривоги, а після тривоги, за словами депутатів від «Слуги народу», щонайменше 50 їхніх колег зникли. Депутати просто зібрали речі і пішли, через що Руслан Стефанчук змушений був закрити засідання парламенту, розуміючи, що в залі немає 226 голосів за ухвалення рішення про відновлення роботи. Це кричуща ситуація, на яку необхідно реагувати», – сказав політолог.

За словами Ігоря Рейтеровича, проблему парламентської кризи необхідно виносити у публічну площину.

«Не потрібно гратися у політичні ігри. Президент повинен вийти і сказати: «Шановні депутати від «Слуги народу», що ви взагалі робите». Вже нема куди діватися. «Слуги» зустрічалися з президентом, після чого частина депутатів написала, що краще б не було цієї зустрічі, оскільки вони відчули себе використаними. Якщо у парламенті відсутня монобільшість, про це потрібно говорити максимально публічно. Таким чином президент може надати нового імпульсу консолідації депутатів та принаймні покаже, що розуміє ступінь існуючої небезпеки», – відзначив політолог.

Альтернативним кроком, на думку Ігоря Рейтеровича, може бути офіційний запуск процедури формування нової коаліції у ВРУ. Інакше, додав політексперт, команда президента взагалі ризикує втратити владу.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті