Вверх

Українська влада «зеленого» уявлення немає про Китайський саміт миру

Редакція
24 Чер 2024

Влада України не напрацювала переговорних позицій для Китайського саміту миру, про готовність взяти участь в якому заявила український посол в Сінгапурі Катерина Зеленко.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» розповів політолог, футуролог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

«Побіжний скринінг кулуарів різних відомств і міністерств – від Офісу президента до Міністерства закордонних справ – показує, що там не мають «зеленого» уявлення про модель, порядок денний та як все може відбуватися на Китайському саміті миру», – сказав Віталій Кулик.

Політолог відзначив, що представники української влади роблять заяви про мирні ініціативи Китаю, однак це більше схоже на спроби вступити у діалог та зняти негатив, який виник в україно-китайських відносинах після саміту у Швейцарії.

«Ми маємо сухий залишок саміту у Швейцарії у вигляді комюніке. Там є чотири пункти, під якими підписалися багато країн. Це вихідні положення нашого переговорного процесу, які підтримали колективний Захід та інші союзники, а також для підтримки яких ми намагаємося залучити нові держави. Тепер ми говоримо про готовність брати участь у ще одному саміті миру. А як тоді з переговорною базою, напрацьованою у Швейцарії? Вона переноситься на новий саміт та буде вихідною точкою переговорів на ньому? Чи будуть досягнення Швейцарського саміту представлені на Китайському саміті? Це важливі питання, на які зараз немає відповідей», – наголосив він.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті