Україні не дадуть реалізувати автономну політику з Китаєм
Україна не зможе вибудовувати власну політику щодо Китаю, незважаючи при цьому на позицію Заходу.
Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» сказав військовий та політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
«Щодо співпраці з Китаєм в України немає серйозного вибору. Київ не може дозволити собі велику стратегію непрямих дій. Україна, звісно, може сформулювати власну політику щодо Китаю, однак не зможе реалізувати її. Нас обмежать в реалізації власної автономної політики з Пекіном», – розповів Олександр Мусієнко.
На думку експерта, світ надалі буде ділитися навколо позиції щодо Китаю, а тому багатьом країнам доведеться визначатись – вони з Китаєм чи проти нього. Він відзначив, що навіть Туреччина, яка не завжди знаходить консенсус із Заходом, змушена визначатись у «китайському питанні».
«Нещодавно міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан відвідав з дружнім візитом Пекін. Як тільки він повернувся додому, Туреччина приєдналася до рішення ЄС запровадити мита на китайські електромобілі та підписалася під комюніке Швейцарського саміту миру. Зараз Туреччина хоче отримати американські винищувачі F-35 і не може дозволити собі автономну політику щодо Пекіну», – сказав Олександр Мусієнко.
За словами експерта, позиція України щодо Китаю почала трансформуватися, коли прозвучали заяви, що Пекін допомагає Москві озброєнням.
«Україна не зможе проводити самостійну політику щодо Китаю. Так чи інакше ми будемо залежати від політики Заходу, яка, вочевидь, буде ще більше трансформуватися у випадку перемоги Дональда Трампа. Якби Україна хоча б частково прийняла мирний план Китаю, прихильники Трампа одразу ж відвернулися б від нас. Позиція України щодо Китаю буде синхронізуватися із Заходом, оскільки ми не зможемо діяти самостійно», – додав він.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає