Вверх

Україна просуває ідею Заходу про зближення з Китаєм

Редакція
24 Чер 2024

Майбутній Китайський саміт миру може бути погоджений з партнерами України. На такому саміті Захід та Китай можуть домовлятися про спільне бачення щодо завершення війни в Україні.   

Про це в ефірі авторської програми сказав політичний та економічний експерт, керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок.

«Не виключено, що ініційований Китаєм саміт миру, який можуть провести, наприклад, у Сінгапурі, може бути погоджений із Заходом. На цьому саміті Захід та Китай можуть домовлятися про завершення війни в Україні. Не даремно Володимир Зеленський нещодавно заявив, що Україна готує наступний саміт миру, на якому готова розглянути всі ініціативи про припинення війни. Ймовірно, може йтися про Китайський саміт миру. У такий спосіб Україна може просувати ідею Заходу про зближення з Пекіном», – сказав політичний експерт.

При цьому Валерій Клочок відзначив, що все більш очевидними стають розбіжності у відносинах між Китаєм і росією. Зокрема, за його словами, це демонструють заяви кремля про мирні ініціативи до та після візиту російської делегації до Китаю.

«Перед візитом путінської делегації до Китаю Стамбульські угоди на деякий час взагалі зникли з порядку денного. Перед поїздкою до Пекіну лавров щонайменше двічі заявляв, що рф підтримує мирну декларацію Китаю, яка суттєво відрізняється від Стамбульських угод. Однак вже після візиту російської делегації до Пекіну на зустрічі з журналістами у Петербурзі путін знову заговорив про Стамбульські угоди. А найголосніше про угоди він говорив у В’єтнамі. Про що це говорить? Вочевидь, Пекін знайшов важелі тиску на путіна, щоби кремль на деякий період відійшов від риторики сліпого сповідування виконання Стамбульських угод. Саме в той момент угоди були з найменшими деталями опубліковані у західній пресі. Тепер кремль повернувся до Стамбульських угод, що свідчить про очевидні протиріччя між росією та Китаєм у питанні припинення війни», – наголосив політексперт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті