Україна-Китай – вектор профуканих можливостей
Україна втратила чимало можливостей для налагодження продуктивної співпраці з Китаєм.
Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» розповів директор Інституту світової політики, політолог, історик, журналіст Євген Магда.
«У нас відносини з Китаєм – це вектор профуканих можливостей. В українських посадовців не з’явилося розуміння Китаю. Ми не зуміли конвертувати у політичну співпрацю кілька років інтенсивного економічного партнерства з Китаєм», – наголосив Євген Магда.
Політолог нагадав, що напередодні саміту у Швейцарії до Китаю їздив перший заступник міністра закордонних справ Андрій Сибіга. Однак, за словами експерта, відповідні консультації з китайцями тривалий час не проводилися, що варто було робити.
«Я часто бачу у соціальних мережах, як українці називають Китай ворогом. У таких випадках у мене виникає питання, чи розуміють вони, що прирікають Україну на безкінечну війну, коли, воюючи з ядерною державою, називають ворогом ще одну ядерну державу з населенням 1,7 млрд. Не варто очікувати чогось особливого від себе та своєї країни, якщо ми й надалі будемо мислити лінійно та впроваджувати «плоску» політику», – наголосив він.
За словами Євгена Магди, Україні потрібно діяти нестандартно. Наприклад, запропонувати Світовій організації продовольства зерно для Північної Кореї, незважаючи на те, що КНДР співпрацює з росією.
«Ми могли б запропонували 10 тисяч тонн зерна, як цільовий грант для КНДР. Не для того, щоб нагодувати корейців. Пхеньян й без нас навчився знаходити продовольство. А для того, щоб показати світові, що зерно – це також наша зброя», – додав політолог.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає