Вверх

У Європі є суттєві розбіжності щодо формування спільної позиції безпеки

Редакція
26 Лют 2024

Серед європейських країн є суттєві розбіжності щодо формування спільної безпекової позиції, а втрата США лідерства в Європі може посилити наявні розбіжності.  

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив військовий та політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Безпека Європи тримається на США. Якщо Штати самоусунуться, виникне боротьба за лідерство між європейськими країнами, що може позначитися на їхній єдності», – сказав політичний експерт.

Олександр Мусієнко вважає, що у європейських країн відсутня спільна позиція щодо колективної безпеки.

«Ми бачимо, як Франція дорікає Німеччині, що вона не дає Україні ракети TAURUS. Натомість Шольц чекає від Байдена, коли США першими передадуть Україні ATACMS, інакше німці не дадуть свої ракети», – зазначив він.

За словами політексперта, втрата лідерських позицій США у Європі призведе до того, що Франція, як єдина країна ЄС з ядерною зброєю, захоче лідирувати в усіх європейських процесах, що автоматично не сподобається Німеччині та Великобританії, яка, хоч і не є членом Євросоюзу, але також має ядерну зброю та намагається грати у свою гру на європейському континенті.   

Крім того, наголосив Олександр Мусієнко, у ЄС відсутня єдність щодо взаємовідносин з Китаєм, позаяк чимало європейських держав зацікавлені у китайських інвестиціях, що може посилювати їхні розбіжності у питаннях спільної безпеки.

«Втрата американського лідерства в Європі може поглибити кризи в ЄС, чим обов’язково спробує скористатися росія», – резюмував політичний експерт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті