Вверх

У Європі до влади рвуться «миротворці»

Редакція
23 Січ 2024

У Європі на виборах все частіше перемагають політичні сили, які не готові воювати з росією, а тому налаштовані шукати спільну мову з нею, аби уникнути війни.  

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив політолог, футуролог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

«У Європі серед політичних еліт та в суспільстві зростають євроскептичні та антинатовські настрої. На виборах голоси набирають ті, хто вважають, що не можна воювати з росією, що краще будь-який мир, ніж війна. Партії-«миротворці» зараз заходять у місцеві ради і парламенти. Ми бачимо наслідки виборів у Словаччині і Нідерландах. Попереду виборчі треки у Німеччині, Франції і Великобританії, де перемогу можуть здобути лейбористи. У Британії наразі діє двопартійний консенсус щодо підтримки України. Однак у Лейбористській партії є ліве крило, яке може блокуватися з Національною партією Шотландії, а тому невідомо, якою буде конфігурація влади у Британії», – розповів політолог.

Віталій Кулик вважає, що європейці продовжують виділяти кошти на підтримку України радше не через політичну волю, а від безвиході, оскільки США знижують динаміку надання допомоги.

«Європа досі перебуває в ілюзії можливості збереження існуючого світового порядку. Добробут і комфорт пересічного європейця є основною цінністю, яку потрібно зберігати. Будь-яке порушення комфорту і добробуту сприймається європейцями як екзистенційна загроза у більшій мірі, ніж російське вторгнення. Мюнхен 2.0 для частини європейців – це можлива опція. Відповідні суспільні настрої впливають на політичну волю еліт у багатьох європейських країнах. Тому навряд чи зараз можна говорити, що Європа готова воювати з росією», – сказав політолог. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті