Вверх

Тарас Загородній: Виключити росію з Радбезу ООН практично неможливо

Редакція
25 Вер 2023

«З ООН в нинішньому вигляді ви нічого не зробите. В наявному статуті ООН немає механізму виключення постійних членів Радбезу, тому говорити про виключення росії поки що не доводиться. Хоча одна лазівка все ж таки є», – таку тему підняв на програмі ЦГА «Вежа» політичний та економічний експерт, керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

«Згідно з 6 статтею статуту ООН виключення членів можливе виключно за рекомендацією Радбезу ООН, тобто за згодою росії. А ще є 23 стаття, яка визначає склад Радбезу ООН, в якому зазначено, що 5 країн є постійними членами. І в статуті ООН немає механізму виключення постійних членів Радбезу, а непостійних обирають. Тобто ми повинні розуміти, що єдина лазівка, яка зараз і обговорюється, це те, чи легітимно росія стала членом Радбезу ООН. Вона ж взагалі не проходила механізм прийняття в ООН, тоді просто поміняли таблички і ще й зробили її постійним членом.

В реформуванні ООН не зацікавлений в першу чергу Китай. Він зайшов в організацію через різні структури і розглядає це членство в якості інструменту впливу, як і росія, як і інші авторитарні режими. Тому тут лише власними силами – власними збройними силами боротися можливо це вирішити», – наголосив Тарас Загородній.

«І ось тут одразу повертаємось до теми Польщі. Чи треба було так із стратегічним союзником поводитися? Я вважаю, що це велика помилка нашої влади. Вийшло так, що наша влада почала «бикувати» заради того, аби купка зернових баронів заробила гроші. Польща – союзник, від якого ми критично залежимо. Всі ці питання можна було вирішувати в робочому порядку. Шмигаль і профільні міністри мали їхати у Варшаву і вирішувати питання, а не телефонувати і писати пости на Фейсбуці. Я вважаю, що поляки праві в питанні зерна. Дозволивши транзит через свою територію, наші приватні компанії вирішили, що можна мутити гроші. І фактично почали скидати це зерно на території Польщі, збиваючи їм ціни на ринку», – наголосив експерт під час запису програми.

«Нині виникла така ситуація, коли група перекупщиків просто руйнує польський сектор економіки. Ми дотуємо великі корпорації. Натомість маленькі фермери від цього лише програють. Перекупщики забирають у них зерно задешево, вивозять його за кордон і отримують на цьому свої 20%, а прибуток залишається за кордоном, він навіть не йде в український бюджет», – наголосив Тарас Загородній.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті