Вверх

Тарас Семенюк: Західні партнери не розуміють, чому Україною управляє команда з 6 людей

Редакція
25 Гру 2023

Західним партнерам незрозуміла неформальна модель управління, коли Україною керують лише 6 менеджерів.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» сказав журналіст, експерт-міжнародник Аналітичного центру «Solid Info» Тарас Семенюк, коментуючи заяву Володимира Зеленського на підсумковій прес-конференції про те, що його команда невелика і складається з п’яти-шести менеджерів. 

«Ми розуміємо, чому в команді президента шість людей. Але нашим партнерам незрозуміло, як країною можуть керувати лише шість людей. В їхній матриці закладено, що демократичною державою управляють інституції, а не одна людина чи група людей. Відповідний тип мислення вони виховували останні 50 років після Другої світової війни як превенцію від того, щоби владу не концентрували в одних руках, а грамотно розподіляли між інституціями», – розповів експерт-міжнародник.

Тарас Семенюк відзначив, що ні Кабінет Міністрів, ні Верховна Рада повноцінно не включені у матрицю управління, через що у західних посадовців виникає нерозуміння, з ким вони мають працювати в Україні.

«Для них зрозуміла модель, коли з візитом до США їде голова Офісу президента з міністром розвитку економіки, яка очолює делегацію. Якщо їде міністр економіки – значить говоримо про економіку, інвестиції, торгівлю. Зате Захід не розуміє, що таке міні-команда, яка управляє країною», – сказав експерт-міжнародник.

Тарас Семенюк переконаний, що, попри результати, яких через надзусилля вдається досягати команді Зеленського, президент не повинен концентрувати всі процеси на собі, а натомість делегувати повноваження державним інституціям.

«Україні потрібно повернутися хоча б до моделі президентсько-парламентської республіки, при тому, що ми розуміємо, що по закону у нас парламентсько-президентська модель управління. Це розвантажило б президента та дало ношу відповідальності уряду і парламенту», – наголосив експерт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті