Вверх

Тарас Семенюк: наступні два роки будуть ключовими у вирішенні питання НАТО для України

Редакція
30 Тра 2023

«Найближчі два роки є ключовими для України у вирішенні питання НАТО. Наступного року в США відбудуться президентські вибори і це чітка перспектива для України потрапити в НАТО, але лише за умови успішного контрнаступу», – таке припущення висловив журналіст, експерт-міжнародник Тарас Семенюк у програмі ЦГА «Вежа»

«На мою думку, саме через два роки – найчіткіша для України дата. Цього року відбудеться саміт у Вільнюсі, наступний – через рік у Вашингтоні. І якраз тоді Байден скаже, так, з Афганістаном у нас не вийшло, але в Україні ми показали, що Америка – number one. Це, власне, і є причина, з якої нас підтримують. Бо якби сценарій росії спрацював, це б викликало ефект доміно, наступним був би Тайвань, і так далі понеслась би хвиля, з якою демократичний світ нічого не зміг би зробити. Мені особисто деякі європейці казали, що якби до них ось так прийшли зі зброєю, вони б просто здалися. Тому що в Європі протягом багатьох поколінь формувалась філософія «Ніколи знову», вони усіма силами намагались створити такі умови, щоб в Європі, континентальній Європі, війни більше ніколи не було. Тобто у них є армії, у них є виробництво озброєння, але не для застосування. Кожне наступне покоління політиків брало на себе цю відповідальність. Зараз загроза війни зросла, і саме тому нам дають зброю, нас підтримують, але не надають чітких перспектив вступу до НАТО. Чому? Тому що є еліти в Європі, які хочуть, аби кордони НАТО проходили по східних кордонах Польщі», – впевнений Тарас Семенюк.

Він наголосив на тому, що союзники готові нам давати будь-яку зброю, щоб залишити нас озброєними, але без НАТО.

«Ми повинні все-таки розуміти, що проблеми нашої безпеки – це лише наші проблеми і нам не варто покладатись на НАТО. Тому що, коли спрацьовує 5-та стаття статуту НАТО, коли на когось нападають і всі країни мають прийти на захист, це ж не відбувається протягом однієї доби. Це займає 3-4 місяці, уряди цих країн мають дати свою згоду на відправлення своєї армії на війну в іншу країну. І ось тут варто задуматись, чи погодяться уряди після 70 років «Ніколи знову» відправляти своїх військових на війну, яка від них за 2000-3000 кілометрів? Саме тому я переконаний, що НАТО потребує внутрішньої реформи. Тому що тоді, на період завершення Другої світової війни, такий формат був актуальний, а зараз ми бачимо, що все змінилось. Навіть уряд країни, який вирішує чи давати комусь свою зброю, в першу чергу орієнтується на громадську думку, тому що їм потім йти на вибори. Яскравий приклад – Нідерланди, які до війни мали одне ставлення до України, а після саме вони першими заявили про готовність віддати свої винищувачі, і це при тому, що у них друга партія в парламенті – проросійська», –- продовжив експерт.

«У такому форматі, якщо Україну не беруть в НАТО, я бачу величезний збій. Тому що це вимагатиме від наших союзників більших ресурсів і при цьому вони не зможуть використовувати досвід найсучаснішої армії європейської частини світу. Тобто саме у нас зараз шліфується потужний військовий ресурс. І НАТО має паралельно з власним переозброєнням дивитись у майбутнє. Українська армія в ролі третьої сторони – це не має сенсу, для чого тоді так сильно вкладатись у нас? Я гадаю, що є загальне розуміння, що Україна буде в НАТО, єдине питання – коли», – сказав у ході дискусії політолог Ігор Чаленко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті