Вверх

Тарас Семенюк: Китай збирає довкола себе країни, які шукають економічної вигоди, щоб зберегти спроможність протистояти США

Редакція
28 Сер 2023

Обговорюючи саміт БРІКС на програмі ЦГА «Вежа» наші експерти дійшли висновку, що все це – велика гра Китаю проти США. Китай, розуміючи, що зараз суттєво програє Заходу в економічному плані, готує запасний план – рухається в бік на економічної експансії. І все заради того, аби виграти час і повернутись через 5 років з сильнішою позицією.

«Навряд чи мова йде про тотальне «лягання під Китай». Китай там відіграє першу скрипку і намагається створити такий собі клуб проти G7. Тому що країни Великої Сімки – це велика доля світового ВВП, і от вони хочуть їм протистояти. Що таке БРІКС? До сьогодні цей саміт фактично не відігравав якоїсь важливої геополітичної ролі. Але це не означає, що все кардинально міняється, хоча Китай дуже цього прагне і просуває свою домінацію, провести юанізацію країн БРІКС. Китай – лідер антизахідного клубу, до якого долучаються не зовсім антизахідні країни. Ті ж самі саудити і ОАЕ. Тому це радше клуб взаємовигідних інтересів, і я не бачу в цьому підсилення росії. І сам Китай не є в цій історії таким сильним, як він себе представляє. Економічний спад намагаються прикрити так званими історичними війнами, які будуть проводитися з Тайванем. Тому я би не говорим про БРІКС як про щось єдине ціле», – сказав під час запису програми журналіст, експерт-міжнародник, партнер аналітичної компанії KyivStratPro Тарас Семенюк.

«Варто згадати те, як взагалі створили БРІКС. Все почалося зі статті у WSJ, у якій один з експертів сказав, що було би круто, якби ось ці країни між собою співпрацювали, тому що у них дуже схожі економіки. Спочатку мова йшла про чотири країни. І от «великі» економічні експерти росії та Китаю подивились і вирішили, що це дійсно вигідно. А зараз всі ж розуміють, що це умовне протистояння Сходу і Заходу, такі собі «інь і янь». І Китай розуміє, що він економічно не справляється у боротьбі із Заходом. За останні 30 років вони багато працювали, роздували свою економіку, ВВП, але це все одно не працює. І тому вони вирішили міняти плани, переключатися на економічну експансію. І якщо ці країни зв’яжуться економічно, їх буде дуже складно розірвати навіть попри ідеологічні розбіжності. Тому Китай вчиняє трошки хитріше, вони готові зараз програти, поступитися війною росії і навіть Тайванем, але лише для того, аби років через 5 розпочати нове протистояння вже з сильнішої позиції», – доповнив попереднього спікера інший учасник програми громадський діяч, політолог, волонтер, кандидат філософських наук Андрій Городницький.

Разом з тим військовий та політичний експерт, політичний і юридичний радник, керівник Центру військово-правових досліджень, співзасновник “Національної політичної академії” Олександр Мусієнко, котрий також був учасникмо програми, вважає, що «захід вже проспав багато загрощ і не можна недооцінювати фактор Азії».

«Треба відверто сказати, що Захід проспав БРІКС. Проспали дуже багато загроз, тут і недооцінка фактору Азії, і недооцінка фактору Півдня, Китаю – все це зіграло на те, що зараз БРІКС розширюється. Начебто і з Індією працюють, намагаючись вибити звідти російський вплив, начебто і Китай оточують, ці бази на Філіппінах і все інше, але нічого не можуть дотиснути до кінця. Тобто щось десь не працює. І от тут, до речі, внутрішні кризи росії для нас нічого хорошого не означають, тому що всі їхні внутрішні суперечки вирішуються назовні. ФСБшники зараз борються з військовими, але на території України. А американці навпаки – все всередині. І ось ті, хто працює над глобальним проєктом БРІКСу, це прекрасно розуміють»,  – сказав Мусієнко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті