Вверх

 Тарас Семенюк: культура має фінансуватись задля формування української ідентичності

Редакція
24 Лип 2023

«Україна має фінансувати культуру, істориків, художників. Бо якщо ми цього не зробимо, ми слухатимемо інших істориків, дивитимемось інших художників і дивитимемось фільми, які окупанти запускають зараз в Європі», – таку думку озвучив журналіст, експерт-міжнародник, партнер аналітичної компанії KyivStratPro Тарас Семенюк у програмі ЦГА «Вежа».

«Однозначно, мова не про чергову серію 95-го кварталу або політичні ролики. Культурний продукт має базуватись на формуванні ідентичності. Перед війною путін дуже часто говорив, що українці і росіяни – один народ. Чому? Тому що ми мали багато питань до власної ідентичності. Якщо ти не знаєш, хто ти є, я тобі скажу. Говориш російською? Значить ти росіянин.

Банальний приклад. Центр Києва. Дитина десь років восьми каже дідусеві: «Дедушка, ну мы же в россии живем?». Дідусь у неї питає, чому вона так говорить. А дитина відповідає: «Ну потому что я говорю по-русски, значит мы – россияне». І таких сімей було багато. Війна багато що змінила, але одне залишається незмінним. Якщо ми  не фінансуємо свою культуру, ми шукатимемо цю культуру в інших країнах», – сказав Тарас Семенюк.

«Але якщо ти не фінансуєш свою армію, все це, що ти назвав, нікому не буде потрібне. В умовах війни пріоритети треба розставляти у відповідності до першочергових потреб», – заперечив політичний та економічний експерт Валерій Клочок.

«Так, я згоден, але кошти треба розподіляти правильно, і культура – одне з дійсно важливих питань», – підсумував свою думку Тарас Семенюк.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті