Вверх

Союзники України не сприяють якнайшвидшій підготовці пілотів для F-16

Редакція
19 Чер 2024

Західні партнери не докладають зусилля, щоби Сили оборони України якнайшвидше отримали підготовлених пілотів для винищувачів F-16.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» розповів військовий експерт Іван Ступак.

За словами військового експерта, Джо Байден дещо лукавив, коли заявив, що американська військова допомога першочергово буде направлятися Україні.

«У випадку з підготовкою українських пілотів для F-16 цей принцип не спрацював. США відмовили Україні у навчанні пілотів поза чергою, заявивши, що у них є зобов’язання з підготовки пілотів перед іншими партнерами, а тому українських пілотів навчатимуть лише тоді, коли до них дійде черга», – розповів Іван Ступак.

Військовий експерт відзначив, що Захід також настояв на тому, що пілотами переданих ЗСУ літаків F-16 можуть бути лише українські громадяни, що унеможливило залучення пілотів з інших країн.

«Нашим партнерам не вистачило політичної волі дозволити Україні залучати відставних пілотів, наприклад, зі США чи Південної Кореї, хоча охочі точно знайшлися б. Україна могла би переманювати до себе пілотів, які звільнилися з ВПС своїх країн шість або більше місяців тому. У таких пілотів точно є мотивація поїхати в Україну, оскільки всі вони мріють бути асами та потрапити до зали слави. Справа у тому, що з часів Першої світової війни у США лише 1,4 тис. асів потрапили до зали слави, збивши у повітряних боях щонайменше п’ять ворожих літаків. Усіх західних пілотів тренують до повітряних боїв, а натомість за всі роки своєї кар’єри у них була лише можливість виконувати функції бомбардувальників в Іраку чи Афганістані. Вони мріють бути асами. В Україні у них була б така можливість. Але, на превеликий жаль, нашим союзникам не вистачило рішучості ухвалити відповідне політичне рішення», – наголосив експерт. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті