Вверх

Руслан Осипенко: Китай та США визначають світовий порядок денний

Редакція
30 Жов 2023

«Починаючи з Балі на саміті G20, коли всі очікували зустріч Байдена і Сі Цзіньпіна, стало зрозуміло, що світ став біполярний. Хоча свого часу Москва прагнула до багатополярного світу, кидаючи виклик США і Заходу. Втім нині фактично Китай і Сполучені Штати будуть визначати порядок денний на міжнародній арені», – таку думку висловив експерт з міжнародних питань, колишній виконавчий директор у Китайській торговій асоціації Руслан Осипенко у програмі Центру громадської аналітики «Вежа».



«З Балі почалося змагання між Китаєм та Заходом за країни глобального півдня. Починаючи з 13-го року, Китай в двосторонніх стосунках напрацював в п’яти географічних точках своїх фоловерів і через 10 років зміг запросити до себе на саміт  («Один пояс, один шлях») 130 країн і 30 організацій, які підключились до цієї китайської ініціативи. Захід спохватився і побачив, що він програє Глобальний Південь і почалося змагання за ці країни. Як наслідок, в Японії на засіданні G7 в декларації було записано, що західні країни створюють фонд на 600 мільярдів доларів для того, щоб допомогти зменшити залежність країн умовного Глобального Півдня від Китаю. Захід не дуже любить виділяти кошти на якісь такі ефімерні проєкти,  тож дійшли до думки, що програють змагання Китаю і треба робити якісь реальні речі. В зв’язку з цим з’явився проєкт «Один пояс, один шлях», який Сполучені Штати пропонують почати вести з Індії через Близький Схід до Європи, перетягуючи від Китаю ці країни глобального півдня. Китай почав зміцнювати організації, які ідейно створювалися на противагу США, Заходу для того, щоб подолати гегемонію Сполучених Штатів. Мета – зламати діючу систему, яку вибудували США по результатах Другої світової війни, де країни G7 відігравали ключову роль а країни, що розвивалися – йшли другорядно.


Поряд з тим Росія, Китай, Бразилія прагнули більшого статусу, вони не хотіли працювати номером «Два». Саме це стало причиною, що вони пішли на зустріч ініціативі путіна (на Петербурзькому форумі). Він запропонував створити БРІКС як альтернативу G7. Китай, розуміючи, що нині Росія втратила свою вагу в міжнародних стосунках, підхопив прапор першості і почав формувати своїх фоловерів, яких напрацював проект «Один пояс, один шлях». Це було змагання вже на рівні міжнародних організацій як інструментів, тобто всі саміти, що ми спостерігали, – це протистояння між США і Китаєм, тільки на міжнародних майданчиках і за країни Глобального Півдня», – наголосив Осипенко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті