Вверх

Приїзд республіканця Ліндсі Грема був невипадковим

Редакція
26 Бер 2024

Візит до України сенатора США від Республіканської партії Ліндсі Грема, який закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити новий закон про мобілізацію, був невипадковим.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив політолог Володимир Фесенко.

«У Ліндсі Грема давній інтерес до України. Попередній його візит у серпні минулого року також був резонансним. Тоді його приїзд був пов’язаний з темою виборів. Саме він запустив тему виборів в Україні під час війни. Ефект від підняття питання виборів, як і цього разу із заявою про мобілізацію, був неоднозначним і суперечливим», – розповів політолог.

Володимир Фесенко пояснив причину підвищеної уваги до приїзду до Києва Ліндсі Грема бажанням української влади налагодити комунікацію з командою Дональда Трампа.

«Ліндсі Грем – республіканець, який «взяв під козирок» позиції Трампа. Грем хоче бути неформальним куратором з боку Трампа, який впливатиме на процеси, пов’язані з Україною. Він хоче заробити внутрішньополітичний капітал на українській темі. Водночас українська влада змушена контактувати з Гремом, позаяк не може не брати до уваги можливість приходу до влади Трампа. Ніхто не знає, хто в адміністрації Трампа буде відповідати за відносини з Україною. Саме тому українські посадовці змушені приділяти увагу візитам республіканців і активно комунікувати з ними», – наголосив експерт.

Політолог відзначив, що не лише Ліндсі Грем прагне стати неформальним куратором відносин з Україною від Республіканської партії. Аналогічну функцію також хоче виконувати держсекретар США часів президентства Трампа Майк Помпео, який наприкінці лютого приїжджав до України.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті