Вверх

Посилення санкцій під час мобілізації сприяє корупції в ТЦК

Редакція
5 Лют 2024

Посилення мобілізації в Україні не повинно відбуватися через запровадження нових санкцій і відповідальності для військовозобов’язаних, оскільки це лише погіршує ситуацію з корупцією у Територіальних центрах комплектування.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

«Для посилення мобілізації потрібно не посилювати санкції і відповідальність через впровадження змін до законодавства, оскільки такі нововведення лише збільшать обсяги корупції, на чому збагатяться співробітники ТЦК, ВЛК, тощо. Діюче законодавство дозволяє проводити мобілізацію у цивілізований спосіб. Проблема не у законодавстві, а в корупції у ТЦК», – заявив Ігор Чаленко.

Політолог відзначив, що минулого року, коли у суспільстві заговорили про корупцію в ТЦК, Володимир Зеленський ухвалив політичне рішення про звільнення воєнкомів, однак відповідне рішення президента не змінило принципово ситуацію, позаяк через корупцію у ТЦК, ВЛК та інших держорганах військовозобов’язані як купували відстрочку від мобілізації, так і продовжують купувати.

Ігор Чаленко також розкритикував Валерія Залужного, який намагається перекласти на цивільну владу відповідальність за неспроможність набрати до армії достатню кількість новобранців.

«Залужний говорить, що державні інституції не спроможні забезпечити посилену мобілізацію, не вдаючись до непопулярних кроків. Складається враження, що Залужний покладає відповідальність за мобілізацію на цивільну владу. Водночас приховується основна проблема – корупція в ТЦК, які через Сухопутні війська підпорядковуються Головнокомандувачу ЗСУ», – сказав політолог.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті