Олексій Кошель: Захід не наполягає на виборах в Україні, але в США могли радити провести кадрові зміни в уряді
«Я не бачив об’єктивно серйозних сигналів від Заходу щодо того, що Україні потрібні вибори. Тому всі гучні заяви Зеленського, як от про звільнення Бахмуту та ще двох неназваних міст, я би розглядав окремо від повістки можливих виборів», – таку думку висловив на програмі ЦГА «Вежа» громадський діяч, політичний експерт, історик, голова Комітету виборців України Олексій Кошель.
«Парламент зараз залежить від Банкової і глибоко несамостійний, але має 226 голосів на будь-яке рішення. У 2022 році кожне четверте рішення приймалося конституційною більшістю. Тому я роблю висновок, що зараз парламент має достатньо серйозний запас міцності. Щоправда нині питання електронних декларацій вдарить по єдності, ми отримаємо хвилю неприємних скандалів, яка може обнулити довіру парламенту.
Попри все цей скандал гратиме досить вагому роль. Захід оцінює Україну не лише по тому, наскільки ми розбудовуємо нашу оборонну промисловість і ВПК. Я впевнений, що вони беруть до уваги і яйця по 17 гривень, і все інше.
Тому вибори – це виключно наша внутрішня ініціатива. Ми отримали декілька дипломатичних сигналів і вчепилися в цю ідею. Зараз відсоток довіри до Зеленського, здається, близько 80%. А ми знаємо, що цей показник дуже легко конвертується у виборчі голоси. Друге – є можливість не допустити до балотування військових. Довіра до армії 94%, тому проводити вибори без конкуренції військових – величезна спокуса для нашої влади. Відтак, я думаю, що ідея проведення виборів під час війни насамперед була пов’язана саме з цим», – висловився Олексій Кошель.
«Я не виключаю, що під час візиту до Вашингтону Зеленський з Байденом могли обговорювати серед іншого і кадрові зміни в уряді. Тому що Вашингтон хоче розуміти, з ким в Україні можна мати справу в Кабміні. Американці все-таки розуміють певні глибинні проблеми, фундамент невдалих виступів і дипломатії на всіх рівнях. І тому там вочевидь під час зустрічі у Білому домі не йшлося про певні очевидні речі, такі, як, наприклад, Коломойський. Могли говорити про кадрові зміни на рівні прем’єрів і віце-прем’єрів. Втім я впевнений, що про заміну Шмигаля не йшлося – знайти настільки зручного і повністю лояльного прем’єра (як Шмигаль – ред.) досить складно», – впевнений Олексій Кошель.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає