Вверх

В Україні є загроза державного перевороту

Редакція
5 Лют 2024

Окремі українські політики можуть схиляти Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного і військове керівництво до вчинення державного перевороту.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив військовий та політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Складається враження, що окремі політики схиляють Головнокомандувача і військове керівництво до вчинення державного перевороту. Є окремі політичні сили, які зацікавлені в реалізації такого сценарію, який, як вони вважають, дозволить їм прийти до влади не через вибори, оскільки через вибори вони навряд чи мають шанси отримати владу», – сказав експерт.

За словами Олександра Мусієнка, зараз куди важливіше за можливу відставку Залужного стабілізувати ситуацію в країні та зняти загрозу незаконної зміни влади.

Військовий експерт відзначив, що Головнокомандувач ЗСУ – не виборна посада, а тому небажання Залужного самостійно покидати посаду, про що пишуть медіа, викликає нерозуміння.  

Олександр Мусієнко вважає, що похід Залужного у політику міг би стати оптимальним способом зняття напруги між політичним і військовим керівництвом.

«Щиро бажаю, щоби Валерій Залужний пішов у політику. Набагато краще, щоби відбувався демократичний змагальний процес, ніж інтриги на рівні військового керівництва», – наголосив експерт.

Олександр Мусієнко також нагадав, що напруга між політичним і військовим керівництвом не є чимось новим, позаяк в історії часто так бувало, що відносини між відомими політиками і генералами були непростими.

«Навіть у Радянському союзі при Сталіні були окремі генерали, які заперечували йому, не кажучи вже про США, де деякі генерали не виконували накази президентів», – додав експерт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті