Вверх

Олександр Мусієнко: Пригожин не мав достатньої всенародної підтримки на росії для здійснення перевороту

Редакція
28 Сер 2023

«Пригожин не має і не мав народної підтримки. Тому що розрахунок людей з ФСБ, які стояли за ним, був на те, що пригожин піде маршем на Москву і народ його підтримає. Це мала бути картинка,  яка б дала змогу прибрати путіна від влади і привести патрушева або будь-кого іншого, кого захотіли би ФСБшники», – висловив свою думку під час запису програми ЦГА «Вежа» військовий та політичний експерт, політичний і юридичний радник, керівник Центру військово-правових досліджень, співзасновник “Національної політичної академії” Олександр Мусієнко.

«З того моменту путін почав втрачати важелі управління. Фактично він їх втратив, тому що ліквідувати пригожина потрібно було одразу. А так це вже «постпонт». Відкладена дія втрачає ефективність, влучне слово сказане не в потрібний момент вже не має сенсу.

Я бачу, що навколо путіна є конфлікт так званих еліт, які між собою з’ясовують стосунки. З одного боку це російські спецслужби, крило ФСБ – цее патрушев і суровікін, якщо говорити про тих, хто на виду. Суровікін військовий, але він вже давно під патронатом ФСБ, з кінця 90-х. Тоді він вперше уникнув кримінальної відповідальності, потім йому загрожувало покарання за те, що він незаконно виніс чужу зброю з військової частини. І після цього він не лише уникнув ув’язнення, а його кар’єра стрімко пішла вгору. І з тих пір він активно співпрацює з ФСБ, які його активно просували. Чому? Тому, що в російських військах все побудовано так, що ФСБшники контролюють все», – вважає Мусієнко.

«Ці процеси почалися з наїздів на інший табір – шойгу і герасімова. А їх вже давно поховали, в першу чергу ті ж самі проросійські та, так звані опозиційні, російські блогери, багато з яких отримують темники та наративи напряму від ФСБ. Вони почали розхитувати ситуацію, потім проти них почав виступати пригожин, і вони поставили суровікіна. Достатньо глянути публікацію Bloomberg, в якій пишуть про те, що «у Кремлі активізувалися яструби» і вимагають від путіна оголошення воєнного стану і мобілізації. І щойно суровікін почав керувати військами, 21 вересня 2022 року, путін оголосив мобілізацію і почалися розмови про «брудну бомбу», Каховську ГЕС і таке інше. Це все було від суровікіна, а його самого направляло те «крило яструбів».

Те, як потім шойгу публічно погоджувався з суровікіним і підтримував його наративи – це суцільний театр. Але це було тригером, і процес пішов. Далі недобунт пригожина, почалися звільнення генералів, прибрали усіх неугодних. І от тепер пригожин. Я думаю, що версія про збиття його літака ППО не така вже і фейкова. Це одна з двох офіційних версій. Чому так? – бо військовим так найпростіше: позаштатно спрацювала система, оператор не побачив і все таке», – продовжив експерт.

«І тепер навіть на заході прокинулися і кажуть – «дивіться, військові сказали своє слово». Внутрішня боротьба між військовими та ФСБшниками загострюється і буде загострюватися надалі. І ось тут починається цікава історія про палаючі літаки в Шайковці, Сольцах і коптери, запущені з території росії. Буданов не підтвердив, що це ГУР або диверсанти. Він сказав: «Ми знаємо цих людей, люди на території росії працюють». Час від часу Україна отримує інформацію про розташування певних об’єктів або генералів на окупованих територіях. Наша розвідка працює, акумулює все це, але ж і багато інформації зливається. А ким? Тими, хто зацікавлений в дискредитації шойгу і його відомства. Але варто пам’ятати, що у випадку росії приказка «ворог мого ворога – мій друг» не працює. Серед них нам ніхто не друг, це дуже страшні люди і вороги України. Але вони можуть бути ситуативними союзниками», – підсумував Олександр Мусієнко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті