Вверх

Олександр Кочетков: головний результат «саміту миру» те, що він відбувся, але в подальшому Україну можуть схиляти до «важкого компромісу»

Редакція
14 Сер 2023

«Головний результат «саміту» у Джидді те, що він відбувся, і там зібралися країни, які можуть впливати на Україну, США, Єропу, а також ті, які мають потенційний вплив на росію – Китай, Індія, Бразилія та інші. Вони домовились про те, що вони можуть домовлятися далі», – таку думку висловив у програмі ЦГА «Вежа» політичний аналітик Олександр Кочетков.

«Коли збирається така величезна спільнота, яка має дійсно потужні можливості та важелі впливу як на росію, так і на Україну, то про що вони можуть домовлятися, які у них алгоритми? Тільки звичні для усього світу. Тобто, по-перше, фіксувати те, що бачимо зараз. А це те, що в Україні фактично стали (зупинилися) лінії боєзіткнення, і от навколо цього і можуть обертатись усі наступні зустрічі. Тобто не йде мова про територіальні поступки, але не йде мова і про те, щоб вигнати росію з Криму, Донбасу і так далі. Іде мова про припинення вогню і фіксування, на певний час, лінії фронту. Казатимуть про те, що жодна із сторін наразі не може посунути цю лінію, бо не має ні потенціалу для наступу, ні часу на це», – сказав Олександр Кочетков.

«Не можу погодитись. Зараз дуже невдалий час, щоб говорити про фіксацію ліній. До листопада ситуація може кардинально змінитись. Фронт дуже сильно дихає, зараз наші воїни працюють, і ми далеко не все знаємо про те, що там насправді відбувається. А про те, що знаємо, не завжди можемо говорити в ефірі. Ця ситуація виникла буквально кілька днів тому, як довго вона триватиме  – поки не зрозуміло, а тому і висновки робити рано», – заперечив політичний експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко.

«Я про це і кажу, що час для того, аби лінія фронту посунулась – час ще є. Але лише до осені, доки не почнуться дощі. І раніше цього моменту такі зустрічі, саміти, збиратися і не будуть. А тоді, коли вже буде зрозуміло, що погода не дозволяє (вести наступальні дії – ред.), адже навіть натівська техніка не дуже може рухатись по багнюці. І от через два-три місяці вони можуть знову зібратися і це питання щодо фіксування лінії фронту може виникнути на порядку денному. Я побоююсь, що на той момент найбільш вживаним у пресі словосполученням стане «важкий компроміс». Я б цього не хотів, але це може бути. І це буде важкий компроміс виключно для України, тому що ні світ, ні росія у цій ситуації нічого не втратять. І от тоді вже буде мова про те, в якій формі і з якими умовами буде цей ультиматум. Я говорю про заморозку, але лише на певний час, щоб далі могли рухатись дипломатичні процеси – вирішувати, розмовляти, домовлятись», – продовжив свою думку Олександр Кочетков.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті