Вверх

Олександр Антонюк: Вибори до Європарламенту – ще один виклик для України

Редакція
11 Гру 2023

Вибори до Європейського парламенту, які відбудуться у червні 2024 року, стануть ще одним важливим викликом для України.

Про це в програмі Центру громадської аналітики «Вежа» сказав політичний консультант, військовослужбовець ЗСУ Олександр Антонюк.

«З березня наступного року 27 країн ЄС почнуть готуватися до виборів до Європарламенту. Для України вибори стануть ще одним викликом, на який потрібно буде адекватно реагувати», – наголосив політичний консультант.

На тлі непростих відносин з Угорщиною, блокування Польщею кордону та спроб РФ розколоти ЄС, Антонюк вважає, що напередодні європейських виборів Україна повинна спонукати країни Євросоюзу відмовитися від принципу консенсусного ухвалення рішень.

«Принцип консенсусу впроваджувався, коли до Євросоюзу входило 6 країн. Очевидно, що 6-м країнам значно легше дійти до консенсусу, ніж це зробити 27-м країнам. Тому рішення щодо політичних відносин, особливо безпекових питань, мають ухвалюватися в ЄС більшістю, а не консенсусом. Водночас члени Євросоюзу повинні виконувати всі рішення, ухвалені європейськими інституціями, чого, наприклад, не робить Польща, виступаючи проти «транспортного безвізу» для України», – відзначив політичний консультант.

Антонюк переконаний, що ЄС може відійти від принципу консенсусу, позаяк раніше вже неодноразово порушував цінності, які декларує.

«Давайте згадаємо, як в ЄС порушувався принцип рівності конкуренції. Латвія була змушена порізати свої автомобільні заводи. Польщу зобов’язали відмовитися від суднобудування. Так, ці країни отримують дотації, але при вступі до Євросоюзу щодо них був порушений принцип рівності вільної конкуренції», – зауважив політконсультант. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті