Вверх

Олександр Антонюк: питання винних у підриві Каховської ГЕС не на часі?

Редакція
13 Чер 2023

«Можна показати пряму трансляцію з Каховської греблі, де буде чітко видно, як і ким був здійснений підрив, але Захід все одно вимагатиме комісію. Вони робитимуть все, щоб затягнути процес», – таку думку висловив політолог Олександр Антонюк під час дискусії у програмі ЦГА «Вежа».

«Я поясню, чому так. Припустимо, сьогодні Радбез ООН проголосує і прийме рішення. А чи може Радбез ООН у нинішній ситуації реалізувати це рішення? Ні, тому що зараз будь-які рішення можна реалізувати виключно силовим шляхом. Ми можемо мільйон разів закликати російську федерацію вийти з території України, але доки російська федерація не отримає фізичного розгрому, вона нікуди не вийде. Це розуміють всі, навіть китайці», – продовжив Олександр Антонюк.

Він підкреслив, що важливо розуміти, що коли війна закінчиться, почнуться нові процеси встановлення відповідальних. Мова про репарації.

«Каховська ГЕС не була б зруйнована, якби росія не вторглась в Україну. Все інше – це деталі, які будуть розглядатись вже після завершення бойових дій. Будуть комісії, слідство, суд. Звісно, вода багато чого розмиє, але ми чітко знаємо, які там стояли підрозділи, яке у них було командування і навіть хто конкретно був черговим у ніч підриву греблі. І нам, як українській стороні, цього буде достатньо», – додав політолог.

«Але цього не буде достатньо нашим західним партнерам. У день підриву у американській газеті «The Washington Post» вийшла стаття, у якій дали інформацію про можливу причетність української сторони до підриву газопроводу «Північного потоку». Ця стаття вийшла без прив’язки до подій на Каховській ГЕС, але це збіг обставин? Ні. Того ж дня у німецькому таблоїді Bild вийшла стаття, у якій вони розмірковували про винних і знову ж таки припустили, що це може бути Україна. Тому нам не може бути все одно, навіть якщо нам все зрозуміло без доказів. Громадська думка формується не лише у Києві, а і за межами України. І це впливає на прийняття рішень. Від того, чи зможемо ми пояснити ситуацію з Каховською ГЕС, залежить питання подальшої військово-технічної співпраці», – заперечив Антонюку військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті