Вверх

Олег Саакян: Автори «листа з Білого дому» не розуміють глибини проблематики державності України

Редакція
3 Жов 2023

«Лист з реформами» не містить абсолютно нічого нового і в ньому присутній абсолютний дух реформізму, коли ми працюємо з наслідками, а не з причинами. І все прописане в цьому документі не має сенсу, бо там не закладено роботу з причинами», – про це під час запису програми ЦГА «Вежа» розповів політичний експерт Олег Саакян, коментуючи лист Білого дому із переліком реформ, які повинна зробити Україна для продовження надання їй допомоги.

«Майже всі механізми побудовані за принципом створення додаткових механізмів контролю. В Європі, де рухалися від тотальної правової держави, де монархії все ж виконали свою роль, йшли до демократизації шляхом делегування усіх повноважень, виборювання в суспільстві прав і свободи. В їх розумінні демократія досягається за рахунок контролю – громадяни контролюють владу. У нашому ж випадку, коли в нас тотально неправова держава, у нас демокритазація хоч і відбувається, але ми маємо йти від того, що нам потрібно усі домовитися стосовно спільних правил, за якими ми будемо існувати і всі цих правил будемо дотримуватися», – розвиває свою думку Олег Саакян.

«В нинішніх умовах створення цих механізмів контролю – це не робота з причинами. Це говорить про те, що вони (західні партнери – ред.) не розуміють реальної причин того, чому в Україні все працює так.

І підтвердженням тому слугувало те, чому нас «списали», коли ще росія не вдалася до повномасштабного вторгення. Вони. Захід аналізував нас  з точки зору «вистоїмо – не вистоємо», «сильні – слабкі», «спроможні – неспроможні» – аналізувати так, як вони аналізують себе. В результаті вони не бачили тут а ні потенціалів, тобто того, що нас врятувало, а ні тих загроз, які тут існують – вони не бачать цих речей і в цьому документі. І це одна з інтегральних загроз, яка виходить з самої логіки цього документу», – наголосив експерт.

«Я злий дуже, як саме наше суспільство відповідало в соціології на питання а «чи не проти, а чи ви чи розділяєте думку, що допомога Україні має йти в обмін на реформи?» І більше третини сказали так, ще третина пасивно сказали і після цього з’являється цей лист. Бо наші західні партнери зрозуміли, що обурення в суспільстві не буде, антизахідник настроїв не буде, крику те, шо нас зливають також не буде і українська влада потрапить між молотом та ковадлом. Влада опинилася між суспільством, яке каже «ви задовбали реформи не робите , увесь час «з’їжджаєте», обманюєте, маніпулюєте, дурите» і між партнерами, які будуть тиснути. І вони через це змогли викотити такий підхід, до того, що ми спостерігали впродовж усіх років війни з росією до повномасштабного вторгнення», – сказав Олег Саакян. – «На початках вторгнення нам не сказали, що нам відправлять «джавеліни» тільки якщо ми реформуємо Конституційний суд: під Києвом російські війська і таку дурню хтось сказав би. Якби це сталося, це було б не просто дурним, це було б кровожерливим і такого політика просто «вздьорнули» б назад».

«Зараз це повертається. Відтак у мене питання: наша влада через те, що не було такого документу не було приязності до зброї займається корупцією? Але коли тут поряд стояли російські танки – крали собі спокійно, розуміючи, що їх завтра можуть прибити. Там абсолютно хвороблива негативна селекція, коли з автоматом біля скроні все рівно буде красти, бо звичка вже красти. І ця частина, що краде, бо направду крадуть не всі, для них це (наявність листа – ред.) не є достатнім аргументом чи запобіжником цього не робити. Яка тоді мотивація листа? – або ви робите реформи і ми дамо допомогу, аби Україна рухалася до перемоги та демократії, або ми не надаємо допомогу і напруження соціальне зростає Україна не перемагає. Що чиновник-коруціонер в такій ситуації скаже – «окей, давайте заморожувати», – додав на завершення експерт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті