Вверх

НАТО має перейти від стримування до запобігання загроз

Редакція
7 Тра 2024

НАТО не може бути ефективним альянсом, виконуючи лише функції стримування, а тому має стати альянсом запобігання загроз від диктаторських режимів.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив політичний консультант, військовослужбовець ЗСУ Олександр Антонюк.

«Запорука миру – це не просто адекватна реакція, а запобігання загроз. Що таке сьогодні НАТО? Це фактор стримування. Зараз НАТО не справляється з викликами та загрозами, які несе коаліція тоталітарних режимів, в якій ключові ролі відіграють росія і Китай. Відповідно Альянс повинен переглянути свої принципи, статтю 5 про колективну безпеку та інші статті. Тобто НАТО має перейти від альянсу стримування до альянсу запобігання», – сказав Олександр Антонюк.

Теперішню неефективність НАТО політконсультант пояснив медичними термінами: «Є хвороба. Ти, як лікар, ставиш діагноз. Якщо ти ставиш діагноз, але не проводиш лікування, то в кінцевому результаті хвороба прогресує і призводить до фатальних наслідків. Тому НАТО має не лише ставити діагноз, але й проводити лікування, щоби уникнути фатальних наслідків у вигляді Третьої світової і тому подібне».

За словами Олександра Антонюка, свідченням бутафорності НАТО, зокрема, є те, що Україна досі не стала членом Альянсу.  

«Сам факт, що Україна не є членом НАТО говорить про те, що НАТО є в більшій мірі бутафорією і політичною організацією, ніж військовою. Чому Туреччину взяли в НАТО, вона що була еталоном демократії? Чи може в Угорщині немає корупції? Там, де є політичне рішення, у НАТО закривають очі. Натомість Україну не брали, бо росія була проти», – відзначив експерт. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті