Вверх

Місце України в трикутнику Китай-Європа-росія

Редакція
28 Тра 2024

Позаяк США поступово випадають з європейського контексту, Україні необхідно знайти своє місце у трикутнику Китай-Європа-росія.

Про це в ефірі авторської програми сказав політичний та економічний експерт, керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок.

«США поступово випадають з європейського контексту, що є викликом для України. Наразі невідомо, чи проголосує Конгрес США за надання ЗСУ наступного пакету військової допомоги. Особисто у мене є сумніви, оскільки його мають проголосувати до 1 жовтня, коли у Штатах починається новий фінансовий рік. Це серйозна проблема для нашої країни. На цьому тлі у питанні припинення війни Україна має більш детально аналізувати контекст співпраці Європи і Китаю, яка у майбутньому може стати вагомим фактором на геополітичній мапі світу. Після закінчення Другої світової війни Європа опинилася під фінансовою, військовою, ядерною парасольками США. Зараз часи змінилися. Європі, а заодно Україні, потрібно робити вибір та визначати свою роль і місце у трикутнику Європа-Китай-росія», – наголосив Валерій Клочок.

За словами політолога, позиції Китаю не варто ототожнювати з російськими хоча б тому, що китайська декларація про завершення війни в Україні суттєво відрізняється від стамбульських домовленостей 2022 року, де відображені позиції рф.

Крім того, експерт позитивно оцінив залученість Франції, Німеччини та Великобританії у мирний саміт, на якому вони будуть представлені на рівні керівників держав.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті