Вверх

Макрон боїться конфлікту між США і Китаєм

Редакція
7 Тра 2024

Президент Франції Еммануель Макрон намагається досягти більшої суб’єктності для Європи, аби не бути на одній із сторін у протистоянні США і Китаю.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» сказав політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

«З одного боку, Макрон хоче стати лідером нового полюсу в геополітиці. Французький лідер намагається виокремити Європу в територіальному вимірі, яка буде мати свою окрему позицію. Тому він активно працює над темою стратегічної автономії Європи. Водночас Макрон боїться можливого конфлікту між Китаєм і США та намагається разом з Європою зіскочити з цього поїзду. Макрон хоче завантажити ВПК та модернізувати всі процеси всередині Європи, а коли настане критичний момент, бути до певної міри золотою акцією між американцями і китайцями», – заявив Ігор Чаленко.

За словами політолога, Макрон вважає неефективними як НАТО, так і ЄС, а тому робить ставку не на Євросоюз, а загалом на європейську спільноту.

«Макрон дивиться ширше. Він робить ставку на європейську спільноту, вважаючи, що ЄС, грубо кажучи, не виліз із штанців. Він хоче залучити до своїх проєктів і Великобританію, і Балкани», – сказав Ігор Чаленко.

Крім того, відзначив політолог, Макрон намагається зберегти канали комунікації з росією, хоча й заявляє, що після нападу на Україну відносини з москвою зазнали кардинальних змін.  

«Все це свідчить про те, що євроатлантичний простір, як щось цілісне, зараз реально тріщить», – резюмував він.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті