Вверх

Китайська економіка на межі тотального колапсу

Редакція
29 Кві 2024

США посилюють тиск на Пекін та можуть завдати відчутного удару китайській економіці.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» сказав громадський діяч, політолог, волонтер, кандидат філософських наук Андрій Городницький.

За словами політолога, останнім часом Китай справді активізувався на міжнародній арені, однак робить це не з власної волі.

«Центр ухвалення рішень тимчасово змістився до Китаю виключно з тої причини, що Заходу потрібно вирішити питання з війною в Україні. Американцям і європейцям потрібно вибудувати подальшу стратегію поведінки, а Пекін – той, хто може вплинути на росію», – сказав експерт.

Андрій Городницький відзначив, що попередні два роки США не могли диктувати умови Китаю і росії, а лише посилювали санкції. Натомість зараз Штати вийшли на рівень, коли можуть потужно тиснути на Пекін.

«Тепер Ентоні Блінкен говорить, що США можуть зупинити постачання металу до Китаю. Будівельні компанії в Китаї без того зараз дуже сильно потерпають. Якщо їх обмежать в доступі до металу, вони можуть виставити серйозні претензії Сі Цзіньпіну», – розповів експерт.

Крім того, відзначив політолог, Штати можуть обмежити діяльність найбільших китайських банків, які співпрацюють з росією.

«Керівник російської компанії «Норнікель» вже заявив, що роздумує над перенесенням свого заводу в Китай. Можливе блокування операцій китайських банків може мати серйозні наслідки для росії і для самого Китаю. Тому у Пекіні серйозно сприймають існуючі загрози для китайської економіки», – резюмував він.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті