Вверх

Китай знаходиться під потужним тиском США

Редакція
19 Чер 2024

США посилюють тиск на Китай, послаблюючи його економічні спроможності та вплив в Азії.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» сказав громадський діяч, політолог, волонтер, кандидат філософських наук Андрій Городницький.

«Китай зараз дуже сильно потерпає від США. Тиск Штатів посилився після візиту путіна до Китаю та чергового нагнітання ситуації навколо Тайваню, оскільки, попри візит Сі Цзіньпіна до Європи та зустріч з Макроном, Пекін вирішив продовжувати політику підтримки росії», – розповів Андрій Городницький.

За словами політолога, раніше вважалося, що Китай рівнозначний США, однак з’ясувалося, що Штати спроможні переманювати на свій бік нейтральні країни Азії, тоді як позиції Пекіну поступово слабнуть. Саме тому, відзначив він, Китай змушений йти на поступки, відмовляючись від торгівлі з росією.  

«Інвестиції в китайську економіку три роки тому були на рівні $300 млрд. Зараз інвестиції складають лише $19-20 млрд. Це дуже сильно послаблює Пекін, якому потрібні гроші. Китай штучно накрутив ВВП, створивши величезну мильну бульбашку. Зараз йому потрібні гроші, яких немає звідки брати без інвестицій», – сказав експерт.

Разом з тим, за словами Андрія Городницького, послаблення Китаю відбувається повільно, оскільки на китайському ринку знаходяться величезні американські активи та кошти, на переведення яких до Індії та інших країн потрібен час.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті