Китай залучений до підтримки ВПК росії – він не зацікавлений у завершенні війни
Китай не зацікавлений у завершенні війни в Україні, оскільки заробляє на підтримці російського військово-промислового комплексу.
Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» сказав військовий та політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
«Всі висновки США, які подавалися до Конгресу, оприлюднювалися національною розвідкою та озвучувалися главою Пентагону, свідчать про те, що на сьогоднішній день Китай залучений до підтримки російської оборонної промисловості. Без Китаю рф не впоралася б, особливо у сфері виробництва високоточного озброєння. Пекін, звісно ж, заявляє про свій нейтралітет і невтручання у російсько-українську війну, але при цьому китайські компанії продовжують підтримувати ВПК рф. Під тиском Китай, ймовірно, все ж таки обмежить деякі поставки до росії, однак йому не вигідно відмовлятися від продажу елементів до російського озброєння», – розповів експерт.
За словами Олександра Мусієнка, зараз в Україні ведеться дуже багато безпідставних дискусій про те, що Китай нібито може зупинити росію та запропонувати якийсь сценарій завершення війни.
«Насправді Китай цікавлять лише економічні питання. Була зустріч у Франції Сі Цзіньпіна з Еммануелем Макроном. За її підсумками про політику говорив лише Макрон, натомість лідер Китаю говорив про економіку. Китай не пропонує жодного політичного рішення війни в Україні. Китайці написали так званий мирний план «за все хороше, проти всього поганого», який не вирішує питання російсько-української війни. Пекін не артикулює жодних чітких пропозицій. Наприклад, американці і європейці чітко кажуть, що росія має вивести війська з українських територій. Натомість Китай не говорить, що рф має вивести свої війська, таким чином фактично пропонуючи перемир’я по лінії фронту. На даному етапі Пекін зацікавлений в отриманні вигоди від війни, а не в пошуку рішень, як її завершити», – резюмував експерт.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає