Вверх

Китай вийшов на світову арену миротворців не заради України?

Редакція
21 Тра 2023

«Китай вийшов на світову арену в ролі геополітичного миротворяця саме в річницю повномасштабного вторгнення тому, що вони побачили, що росія не досягає своїх цілей. І саме через це політика підтримки росії, яку послідовно вів Китай, починає грати проти нього. Україна тут ні до чого», – таку думку висловив політолог, Директор Інституту соціально-політичного проектування “Діалог” Андрій Миселюк в ході дискусії у програмі ЦГА «Вежа».

На думку експерта, змінити свою політику Китай спонукала не ситуація в Україні, а проблеми, які почали виникати у китайців через підтримку росії. Оскільки росія далі погіршує своє становище, а відносини з головним економічним партнером, Європейським союзом, почали суттєво ускладнюватись, проти окремих китайських компаній ввели санкції, а США почали вести послідовну компанію щодо недопущення передачі летальних озброєнь з боку Китаю.

«Тому вони вимушені були показати, що вони миротворці. В першу чергу країнам так званого глобального Півдня продемонструвати, що вони є альтернативним центром впливу, на який варто орієнтуватись. І, знову ж таки, використати ООН і її основні норми, щоб показати, що вони є захисником цих норм», – впевнений Андрій Миселюк.

Керівниц ЦГА «Вежа» Валерій Клочок не погодився з думкою Андрія Миселюка, який також стверджував, що у контексті міжнародних візитів китайського представника Лі Хуея до різних країн, які відбуваються зараз паралельно поїздкам Зеленського, України немає взагалі.

«Вони дивляться на нас, як на не зовсім повноцінну країну. Вони постійно демонструють, що розглядають росію, як головного гегемона і всі країни пострадянського простору перебувають під впливом росії, на їхню думку. Наприклад, Білорусь – вони її використовують в якості перевалочного пункту для китайських товарів на шляху до Європи. А як вони вирішували питання з українським керівництвом? Вони приїздили сюди, обіцяли дешеві китайські кредити, жодних додаткових умов, як для США чи МВФ, і це працювало і за часів Януковича, і Порошенко, і Зеленського до початку війни. Китайці мислять досить масштабно, а до змін в Україні вони не готові, не бачать для цього передумов», – пояснив свою думку Андрій Миселюк.

Він також додав, що впевнений, що під час візиту Лі Хуея до України він пообіцяв суттєву підтримку у відновленні після війни.

«Нашому керівництву скажи, що почнеться «Велике будівництво» за рахунок дешевих китайських матеріалів, і вони уже будуть готові погодитись, незважаючи на те, що ця країна послідовно підтримувала нашого ворога, вела і веде фактично антиукраїнську політику і намагається просувати виключно свої інтереси, які жодним чином не узгоджуються з нашими. Тоді як нам потрібно донести до Китаю, що вони повинні використати свій вплив на росію, аби путін припинив воєнні дії і забрався з території України», – додав політолог.

Валерій Клочок у свою чергу виказав думку, що більше року Китай жодним чином не проявлявся, тоді як зараз максимально активізувався і в цьому контексті не можна говорити, що Україна залишається «поза дужками».

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті