Вверх

Китай став світовим центром ухвалення рішень

Редакція
15 Кві 2024

Китай став глобальним центром ухвалення рішень, який спроможний впливати на продовження або припинення війни в Україні.

Про це в ефірі авторської програми сказав політичний та економічний експерт, керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок.

«Китай фактично став глобальним центром ухвалення рішень. Зараз Китай справді має всі важелі для того, щоби припинити або продовжувати війну в Україні», – наголосив політичний експерт.

За словами Валерія Клочка, наразі Китай активно займається відновленням зростання своєї економіки, для чого посилює співпрацю з країнами Європи.

«Перед Китаєм постало питання економічного зростання, яке почало відновлюватися. Китайська економіка вже не падає. Сі Цзіньпін проявляє неймовірну активність у переговорах зі світовим бізнесом. У квітні він прийме в себе делегацію німецького бізнесу на чолі з Олафом Шольцом. Питання інвестицій та конкуренції з Індією стоїть для Сі Цзіньпіна дуже гостро. Китай знайшов дуже багато союзників у Європі. Одним з найголовніших союзників є Еммануель Макрон, який зараз лобіює в Європі інтереси Китаю. Не даремно на початку травня Сі Цзіньпін летить до Франції», – розповів він.

Політексперт відзначив, що у контексті посилення співпраці з європейськими країнами Китай може бути зацікавлений у створенні умов припинення вогню в Україні.

«Неможливо не помічати, що Китай перебрав на себе ініціативу у питанні проведення майбутнього саміту миру, який не обов’язково відбудеться у Швейцарії, оскільки Пекін пропонує свій саміт миру. Китай наразі не уточнив, на який саміт миру він готовий приїхати разом з росією», – сказав експерт.

На думку Валерія Клочка, формат забезпечення гарантій припинення бойових дій може передбачати розміщення китайських військовослужбовців на лінії фронту з боку російської армії, а французьких військових – з боку України. Водночас, додав він, відкритим залишається питання ролі США у такому форматі. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті