Вверх

Китай не зацікавлений в припиненні війни в Україні

Редакція
15 Кві 2024

Китай не зацікавлений у врегулюванні російсько-української війни найближчим часом. Пекін – головний вигодоотримувач від війни в Україні, а тому йому вигідно, щоби війна тривала якнайдовше.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» сказав політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

«Завдяки війні в Україні Китай витіснив росію з її геополітичного місця – зайняв місце рф в БРІКС та багатьох інших міжнародних інституціях. Незважаючи на те, що Китай вже давно обігнав рф за економічними показниками, але в геополітичній площині ключовим залишалося протистояння росія-США. Китай дуже хотів зайняти місце рф у цьому протистоянні, і зараз він отримав таку можливість», – наголосив політолог.

На думку експерта-міжнародника, чим довше триває війна, тим в більшу васальну залежність від Китаю впадає рф.

«Пекін отримує від росії дешеві енергоресурси, а в росію продає товари з високою доданою вартістю. При цьому така торгівля ніяк не впливає на торгівлю Китаю із Заходом», – відзначив він.

Крім того, наголосив Максим Несвітайлов, російсько-українська війна відволікає увагу США і всього Заходу від захоплення Китаєм Південно-Китайського моря.

«Пекін насипає у морі нові острови, навколо яких утворюються китайські територіальні води. Китай фактично перетворює Південно-Китайське море на своє внутрішнє море і цього ніхто не помічає», – пояснив експерт.

«Китай взагалі не зацікавлений у закінченні війни в Україні. Для нього ні перемога рф, ні перемога України, ні замороження бойових дій не є настільки вигідними варіантами, як продовження війни», – резюмував політолог.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті