Вверх

Китай не може собі дозволити не зберегти обличчя росії

Редакція
29 Кві 2024

Китай може ініціювати мирний переговорний процес щодо закінчення війни в Україні, але тільки з урахуванням інтересів росії.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив політолог, політичний консультант, керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

«Китай на словах підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Але допоки китайський мирний план не деталізований і в ньому чітко не прописані кордони, на яких має закінчитися війна, цей план може бути розвернутий як в бік України, так і проти неї. росія буде говорити про право нації на самооборону та самовизначення і Китай може погодитися з цим», – сказав політолог.

На думку Ігоря Рейтеровича, попри визнання цілісності України, на практиці реалізація мирного плану Китаю може передбачати компроміс із врахуванням ситуації на фронті, позаяк Пекін не може дозволити росії втратити обличчя.  

«Пекін не може дозволити собі не зберегти обличчя росії, оскільки це буде удар по іміджу самого Китаю. Для Китаю важливо, щоби його сателіти зі схожими політичними режимами відчували китайську підтримку. Не варто забувати про ідеологічну складову. Безумовно, зараз для Китаю на першому місці стоїть економіка, на другому – політика, і лише потім – ідеологія. Однак ідеологія також має значення. Китаю важливо допомагати спорідненим режимам, тому він буде підтримувати росію. Пекін не буде змушувати путіна забратися з України, а навпаки допоможе йому викрутитися, зокрема завдяки китайському мирному плану», – зазначив політолог.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті