Вверх

Китай формує обмежену демократію в світі

Редакція
19 Чер 2024

Китай намагається нав’язати світу обмежену демократію, оскільки йому комфортно працювати зі сталими режимами.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» розповів політичний консультант, військовослужбовець ЗСУ Олександр Антонюк.

«Китай намагається впливати на формування у світі політичної культури, яка передбачає встановлення у країнах сталої влади. Пекін дотримується антизахідної політики, оскільки не звик до зміни влади. Китаю набагато зручніше працювати зі сталими режимами, які не змінюються роками. Не можна сказати, що Пекін підтримує диктаторські режими. Втім, однозначно Китай намагається сформувати і нав’язати світу обмежену демократію», – наголосив Олександр Антонюк.

На думку політичного консультанта, зараз Китай не поспішає заявляти про себе у геополітичній площині, оскільки сподівається наростити у світі число прихильників обмеженої демократії, зокрема шляхом приведення до влади у європейських країнах популістів на кшталт Віктора Орбана.

При цьому Олександр Антонюк відзначив, що відповідна китайська стратегія не спрацювала під час останніх виборів до Європарламенту, на яких більшість здобули помірковані демократи. Водночас, за словами експерта, Пекін не поспішає, сподіваючись виснажити та послабити західні країни перед тим, як почне агресивніше нав’язувати світу свою модель.  

Ще однією проблемою сьогодення політконсультант назвав вік політиків, які очолюють США, Китай та росію, позаяк вони намагаються зберегти політичні шаблони, сформовані після Другої світової війни.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті