Вверх

Костянтин Матвієнко: Українська політика системно деградувала з 1 грудня 1991 року

Редакція
4 Гру 2023

Політична система України почала деградувати з 1 грудня 1991 року, коли на президентських виборах переміг комуніст Леонід Кравчук, який запровадив президентську форму правління.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив політичний експерт Костянтин Матвієнко.

«1 грудня – одна з ключових дат в історії України. 32 роки тому відбувся референдум, який поховав Радянський союз. Тоді Україна на референдумі вийшла зі складу Радянського союзу, а через тиждень у Білорусі  Кравчук, Єльцин і Шушкевич офіційно підписали документи про ліквідацію союзу, як суб’єкта геополітики. Однак 1 грудня 1991 року відбулася ще одна дуже важлива подія – обрання президентом України Леоніда Кравчука», – розповів політичний експерт.

На думку Матвієнка, деградація української політичної системи почалася саме з 1 грудня 1991 року.

«Здавалося б, куди вже далі було деградувати від радянської політичної системи. Але коли ми обрали комуніста Кравчука президентом України, була запроваджена президентська форма правління. За часів Кравчука вона була більш м’якою. Потім Кучма почав будувати Україну як президентську республіку монархічного типу. За Януковича ця тенденція посилилась. В обох випадках обидва наші Майдани були реакцією на спробу збудувати в Україні політичну систему російського самодержавного типу», – сказав експерт.

Тому, наголосив Матвієнко, «коли ми говоримо про такі явища, як Мар’яна Безугла, Давид Арахамія – то це наслідок деградації української політичної системи».

«Ми прийшли до логічного етапу, коли українська політика деградувала до рівня таких персонажів. Не можна не погодитись, що в часи Кучми РНБО та її апарат на чолі з Горбуліним являв собою реальний інтелектуальний центр, який випрацьовував і ухвалював рішення. А вже пізніше, коли прийшли Ющенко з любими друзями, Янукович з зеками, Порошенко зі своїми бізнес-партнерами, державне з державного апарату почало дуже швидко вимиватися. І довимивалося до персонажів сьогоднішньої політики», – резюмував політичний експерт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті