Вверх

Іван Ступак: росія штучно вішає на Україну історію про «брудну бомбу»

Редакція
26 Чер 2023

«Шойгу і кремлівські прихвосні знову почали розганяти заяви про «брудну бомбу» в Україні», – таку тему підняв військовий експерт Іван Ступак у дискусії на програмі ЦГА «Вежа».

«Багато хто не розуміє, що це в принципі таке. Я поясню. Брудна бомба – це локальне радіаційне забруднення. Якщо по-простому – все стоїть, людей нема. А ядерний заряд – це нічого немає, ні людей, ні будівель. Дефініція брудної бомби з’явилась торік, потім зникла, а зараз знову піднімається росіянами», – пояснив експерт.

Він нагадав нещодавнє повідомлення, яке з’явилось на російських пропагандистських ресурсах, про затримання нібито українця з радіоцезієм (Цезій-137).

«Мені було цікаво, я подивився це відео від ФСБ. До речі, зняте доволі професійно. На відео показали затримання чоловіка при спробі нібито купити кілограм Цезію-137. Оперативна зйомка, процес передачі коштів, потім допит. Чоловік сказав, що хотів купити радіоцезій, щоб потім продати за кордон. Він не згадував Україну, це вже з’явилось пізніше від пропагандистів. Насправді, згідно з відкритими джерелами, грам Цезію-137 коштує 40 євро. Там мова була про кілограм, тобто ціна питання – 40 000 євро. Прикметно, що останні років 10 у російській федерації не є проблемою придбати радіоактивні матеріали. Багато є варіантів, скільки треба – стільки тобі і привезуть. Вони везуть у Грузію, звідти до Туреччини, це бізнес, де купують дешево, продають дорого. І сюди просто якорем підтягнули Україну і цю «брудну бомбу», – виклав своє бачення ситуації Іван Ступак.

«Якби дійсно ми хотіли виробляти ядерну зброю, то перше, куди б ми звернулись – це росія. Бо вони би точно нам продали за гроші все, що завгодно і навіть особливо б не питали, для чого», – зіронізував військовий і політичний експерт Олександр Мусієнко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті