Вверх

Іван Ступак: Чи стане Саудівська Аравія-2023 Тегераном 43-го року?

Редакція
7 Сер 2023

«Близький Схід. За пів року до відкриття другого фронту. Проговорено «а що буде після», «хто буде де», розподілення влади та територій. Тегеран 43-го року – для мене це аналогія Джидди 2023-го», – таке порівняння зробив під час дискусії у програмі ЦГА «Вежа» військовий експерт Іван Ступак.

«Де буде росія, як би її хотіли бачити в політиці, які є варіанти, а також роль Саудівської Аравії, яка, можливо, вийде на якийсь новий рівень у світовій політиці. Ця країна вже давно не грає зі Сполученими Штатами, хоча є їхнім союзником. На прохання Штатів вони не збільшували видобуток нафти, щоб не «вбивати» рф. Тому тепер, можливо, їм запропонують щось цікавіше. Наприклад, більше голосів, балів на міжнародній арені, щось суттєве для них.

Якщо повертатись до зерна, хто є найбільшим отримувачем українського зерна? Китай, Іспанія і Туреччина. Тому, звісно, були питання – чи будуть топити росіяни пусті кораблі, чи повні, чи будуть бомбардувати інфраструктуру. І от тоді, коли всі нарешті погодяться на цю ініціативу, у України вже просто нічого не залишиться, зате буде у росії. Тому, я думаю, Україну таким чином методично вибивають з цього ринку. Це і є другий фронт.

Тому я думаю, що саміт у Саудівській Аравії це про те, що буде «після». Після того, як все це  (війна- ред.) закінчиться. Що з цього може винести для себе Україна? Можливо, зброю. Як варіант, якісь країни погодяться передавати нам додаткове озброєння. Друге питання, яке можуть обговорювати там, це дешева нафта, що допоможе стримати росіян», – сказав Іван Ступак

«Не забуваймо календар міжнародних подій. У вересні буде Генасамблея ООН на рівні глав держав, де нам потрібно буде показати, яку динаміку ми отримали по нашому мирному треку. Таким чином, якщо ми досягнемо у Саудівській Аравії хоча б якогось успіху, ми посилимо власну позицію на майданчику ООН вже через місяць. Не важливо, чи запуститься знову «зерновий коридор», все рівно Україна отримає свій поступ. Ми зможемо показати світові, що нам не потрібна війна заради війни і що ми дійсно робимо кроки назустріч миру. І ось це і буде основний результат зустрічі в Джидді у короткостроковій перспективі. Якщо ж говорити про довгострокову, то всі ми розуміємо, що умовно в листопаді закінчиться наступ в цьому сезоні, через погоду та інші чинники. І от тоді всі почнуть схиляти Україну до переговорів, а ми тоді зможемо показати, що ми за цей час зробили – Копенгаген, Джидда, Генасамблея. Ми покажемо, що не просто гнемо свою лінію з десяти пунктів, а вона вже є повністю консолідованою. Сила української позиції в тому, що вона заснована повністю на міжнародному праві. Тобто зараз ми фактично здійснюємо превентивні заходи, щоб нас не злили в кінці року», – додав політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті