Вверх

Ігор Рейтерович: замороження війни в Україні – найгірший сценарій, але це невигідно не лише Україні

Редакція
14 Сер 2023

«Замороження війни в Україні має лише один плюс для України – це те, що вона об’єктивно невигідна не лише нам, а і багатьом країнам, які є нашими партнерами», – сказав у програмі ЦГА «Вежа» політолог, політичний консультант, керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

«І тут треба згадати давню заяву Борреля, яку він зробив ще у 2022 році після того, як на 20-му з’їзді партії Китай сказав, що для них ЄС є головним вектором розвитку. Боррель заявив, що вони дуже зацікавлені у поглиблені відносин з Китаєм, у товарах і співпраці, але це буде можливо лише тоді, коли в центрі Європи закінчиться війна, а Україна – це Європа. Тобто коли в Україні не буде війни, тоді ЄС з Китаєм зможуть нормально співпрацювати. І що після цього відбулося? Європейці не поїхали в Китай. В Джидду ж запросили офіційно, і китайців, і європейців, і вони приїхали.

Можливо, до них нарешті почало доходити, що по сценарію заморозки ніхто не отримає вигоди. Навіть на прикладі «зернової угоди» вони побачили це. Китай – головний бенефіціар, 35% всього, що виходило, він брав собі. Так, частину віддавав у Африку, але ж лише для впровадження своєї політики, мовляв, ми вас годуємо, не ООН, а велика Китайська Народна Республіка. І світ побачив, що історія із затягуванням і замороженням не приносить жодних економічних бонусів. І торгівля з росією тими чіпами, та навіть нафтою, не перекриває мінуси», – сказав Ігор Рейтерович.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті