Вверх

Ігор Чаленко: Військова та фінансова допомога Заходу не припиниться

Редакція
9 Жов 2023

«Я частково не погоджуюся з думкою, що українське військово-політичне керівництво України не готувалося до зменшення підтримки Заходу. Якщо брати до уваги, як проходить нинішній контрнаступ, то варто нагадати, що були певні суперечності між нашими партнерами та українськими військовими і загалом політиками про те, як його проводити. Очевидно наші (керівництво України – ред.) зрозуміли, якщо зараз вигнати всю техніку, використати усі ресурси, які нам надав Захід, то ми можемо опинитися в такому стані, що змушені будемо проводити перемовини з росією не на тих позиціях, де Україна могла б показати силу. Сьогодні наступ і той ритм, і результати, які ми отримуємо, особливо в акваторії Чорного моря, певні тактичні успіх на суходолі на окремих напрямках зберігають за Україною цю силу», – про це під час запису програми Центру громадської аналітики «Вежа» заявив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

«Відтак Захід розуміє, що сьогодні покинути Україну з військової точки зору він не може,  з цивільної – нам потрібно саме цю частину державного бюджету компенсувати за рахунок зовнішньої допомоги. З огляду на це Захід і говорить прямо – більше боріться з корупцією, проводьте реформи, не розпорошуйте гроші на соціальні виплати чи будівництво і робитиме наголос на цивільній частині бюджету», – вважає гість програми.

«Щодо військової спроможності Україна вимушена переорієнтовуватися на придбання необхідної зброї на світовому ринку і запускати власне виробництво зброї. Бо запаси наших партнерів вичерпалися, вони фактично «утилізували» свої запаси в Україні. Відтак нам потрібно вже формувати замовлення на зброю на зовнішніх ринках, бо це питання не одного дня і навіть місяця – тобто купувати зброю та юїбоєприпаси. Але Україну масово лякають державним боргом, який зросте до 110% ВВП, що є типовим прокремлівським темником», – наголосив Ігор Чаленко.

«В нинішній ситуації період трансформації балансу допомоги та власних спроможностей ми маємо пройти без скандалів, бо ми лиш так підігруємо росіянам. В будь якому випадку американці будуть зменшувати підтримку, але вона буде за будь якого президента США. І нам нині головне самим не потонути в зраді і дати зрозуміти путіну, що Україна переналаштовується на довгу війну», – додав політолог.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті