Вверх

Ігор Чаленко: Україні вкрай важливо отримати фінансову допомогу на 2024 рік

Редакція
11 Гру 2023

Найважливіший виклик, який зараз стоїть перед Україною, – це отримання фінансової допомоги від США і ЄС на 2024 рік, яка дозволить закрити дефіцит грошей у держбюджеті.

Таку думку у програмі Центру громадської аналітики «Вежа» озвучив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

«У держбюджеті України на наступний рік закладено, що до нас має зайти $41 млрд зовнішньої допомоги. $11,8 млрд – допомога від США, яка ще не затверджена. І €18 млрд від ЄС, які Україна хоче отримати вже у наступному році в рамках чотирирічної програми Ukraine Facility на €50 млрд. З допомогою від МВФ та інших партнерів з G7, зокрема Японії, яка додатково виділить $1 млрд, проблем не буде. Але дві ключові складові допомоги від США і ЄС – це реальна проблема, оскільки наразі рішення не ухвалені», – розповів Чаленко.

За словами політолога, отримання фінансування куди важливіше за всі інші питання, зокрема прийняття Європейською радою рекомендацій про початок перемовин щодо вступу України до ЄС, які все-одно де-факто не прискорять приєднання України до союзу.

«Питання грошей на 2024 рік дуже важливе для України. Від них буде залежати наша спроможність фінансувати військо, у тому числі оплачувати контракти українського ВПК, а також підтримувати всю соціальну сферу. Зараз Україні найголовніше збалансувати бюджетну політику на наступний рік», – наголосив Чаленко. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті