Вверх

Ігор Чаленко: світ зацікавлений у мирі в Україні, питання лише в тому на чиїх умовах він настане

Редакція
7 Сер 2023

«Так званий «саміт миру» в Саудівській Аравії так підняли інформаційно, щоб показати, що світ зацікавлений в мирі в Україні. Ця зустріч – це сигнал для російської федерації», – таку думку висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко під час запису програми ЦГА «Вежа».

«З одного боку є рф, яка зараз порушує один із пунктів мирного плану, а саме питання продовольчої безпеки в Чорному морі. Своїми діями росія збільшує вартість продовольства на Чиказькій біржі, та і загалом відбувається ескалація по українському питанню. А з іншого боку – «великі гравці», які хочуть показати, що російсько-українська війна матиме завершення, а конкретно – завершення переговорами. І для того, щоб ці переговори колись відбулись, треба «намалювати» початок треку, що зараз і відбувається.

І головне питання у тому, чия сторона превалюватиме у підготовці цього треку до переговорів – Україна чи росія. Москва разом з партнерами намагатиметься насаджувати нам свої умови – «корейський сценарій», Мінськ-3 чи ще щось. Я думаю, що зараз стало зрозумілим, що необхідно посилювати інформаційну кампанію довкола української формули миру, паралельно з цим продовжується наступ ЗСУ, але при поточних темпах необхідно показати і дипломатичну роботу.

Саудівська Аравія останнім часом показала непогані результати стосовно встановлення миру з Іраном при посередництві Китаю. Тому вона може стати тим майданчиком, який продемонструє, що тема миру в Україні це питання не лише протистояння «колективного Заходу» і росії та її партнерів, а це глобальна проблема, що хвилює і ті країні, котрі зайняли умовний нейтралітет.

Тому зараз Україна тактично перетягує до своєї формули миру ті країни, які сьогодні не хочуть вплутуватись у вертикаль Заходу. І через це важливо показати, що в Саудівській Аравії ми дамо той трек, який буде працювати не лише по військовій лінії, як Рамштайн, але і те, що було започатковано у Копенгагені, продовжилось зараз у Джидді, а потім матиме розвиток в кінці року. Наступна зустріч, на мою думку, буде на рівні глав держав, де окреслять остаточно спільне рішення по тому, яким має бути мир в Україні на основі українських рішень. І з цим уже світ піде до росіян.

Якщо ж росія відмовиться, вона втратить своїх партнерів. Індія, Китай, країни умовного глобального Півдня вже залучені до цього нового формату. А оскільки росія участі не бере, вона надалі рухатиметься в ізоляцію», – сказав Ігор Чаленко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті