Вверх

Ігор Чаленко: Північна Корея та росія прагнуть тактичної співпраці

Редакція
18 Вер 2023

«Північній Кореї немає сенсу постачали велику кількість озброєння росії, бо їм самим потрібні снаряди для підтримання загрози Південній Кореї. Тому я вважаю, що це співробітництво реалізуватиметься більше в тактичній площині», – сказав політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко в програмі Центру громадської аналітики «Вежа».

«Щодо інтересів Кім Чен Ина у співпраці з росією, то тут, я вважаю, головну роль відіграють космічні технології. У КНДР величезна проблема з супутниками, адже ми бачили безліч невдалих запусків. Північну Корею цікавить тактична співпраця. Зараз у КНДР є снаряди, які вона уже передає росії. Втім потреби росіян більші аніж те, що вона отримує від корейців.  Для КНДР потрібне продовольство і нафтопродукти з росії», – вважає Чаленко. – «Тобто співпраця давно триває, а зараз ми просто побачили церемоніал: диктатори об’єднуються. Вони хотіли показати, що нібито росія не в ізоляції. І не важливо, що це Північна Корею. Вони намагаються продемонструвати створення коаліції».

«Снаряди росії передадуть, але я впевнений, що не у великій кількості. Тут важливіше питання промисловості КНДР. У росії є проблема переведення економіки на воєнні рейки, і от в цьому контексті ця співпраця дійсно несе ризики (для України – ред.). Але загалом ця зустріч була більше показовою. І, я думаю, що насправді це принесе Україні більше користі, адже зараз на столі у Байдена тема ATACMS. А ще є Південна Корея, яка може змінити свою позицію по мірі того, як Північна Корея буде все більше влазити у війну росії з Україною.

Завершуючи свою думку, скажу, що росія постійно намагається показати формування вісі. Спочатку була вісь Москва-Тегеран-Пекін. Зараз пробігла «Чорна кішка» між рф і Іраном, і їм треба шукати когось іншого. Залишається відкритим питання, чи захоче Пекін залишатися в цій вісі», – сказав Ігор Чаленко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті