Вверх

Ігор Чаленко: Нашим партнерам не вигідна монобільшість в українському парламенті

Редакція
5 Вер 2023

«Нашим західним партнерам незручна Україна в нинішньому стані, із монообличчям команди Зеленського», – таку думку озвучив під час запису програми ЦГА «Вежа» політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

«Є Зеленський і створена під нього конкретна політична вертикаль влади. Вона не підкріплена законодавством, але вона є. Вибори 2019 року створили цікаву ситуацію з монобільшістю, коли одна політсила формує уряд. Партнерам потрібні вибори в Україні для того, щоб повернути Зеленського в тему парламентсько-президентської республіки. І тоді всі основні питання будуть вирішуватись на рівні парламенту і далі – уряду. А президент в такому випадку може загалі бути позбавлений сил, і буде ситуація, як це було з Ющенком в останні роки», – наголосив Чаленко.

«Ви мене переконали в тому, що вибори Україні зараз не потрібні. Я не голосував за Зеленського, я не є його прихильником, але я достеменно знаю, що він законний президент України, тому що за нього проголосувала абсолютна більшість наших громадян. Парламент України є законним і легітимним з тієї ж причини. Якщо зараз, у 2024 році проводити вибори, коли фронтовики будуть фактично позбавлені як права голосу, так і права обиратися – то ні про які вибори і мови не можу бути», – переконаний інший учасник програми, політичний експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко. – «Так, зараз через монобільшість і фактично абсолютну владу Зеленського, ми стали на ті самі рейки, на які Білорусь і росія стали більше 20 років тому. Ми фактично маємо монархію, тому що слово президента є останнім з усіх питань. Але це вже інше питання».

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті