Вверх

Ігор Чаленко: Китай прагне домовленостей зі США

Редакція
31 Жов 2023

«Китай проаналізував, як світ реагував на війну росії проти України і як реагує нині. Варто розуміти, що найстрашніше для Китаю, це економічні санкції і ті обмеження, які руйнують глобальну систему торгівлі економічних взаємовідносин», – таку думку озвучив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко у програмі Центру громадської аналітики «Вежа».

«У Китаю є свої геополітичні бажання, як то повернути контроль за Тайванем. Але він не хоче, щоб та сама ситуація (додаткові санкції проти Китаю – ред.) сталася з ними, коли гіпотетично розпочнеться їх операція у Тайвані», – вважає Чаленко. – «У Тайваню скоро вибори, в січні 24-го року і у них опозиція виступає за єдиний Китай.  Нинішня чинна влада Тайваню виступає за продовження відповідно їхньої незалежності, яку частково визнали в світі».  

«Відтак зараз Китай прагне домовитись зі Сполученими Штатами, що за будь-яких умов не вводитимуться на глобальному рівні нелегітимні санкції, тобто ті санкції, які не узгоджуються Радою безпеки ООН. Вони хочуть отримати максимальне запевнення і гарантії, що не будуть вводитися такі санкції внаслідок певних локальних військових операцій. Адже у кожної з великих країн є свої інтереси. Тобто можна «підвойовувати», але щоб це не ламало загальну торгівлю. Я думаю, Китай сьогодні хоче саме цього. Світ не готовий до глобального військового конфлікту, бо є дефіцит озброєння. А от російсько-українська війна – це для Китаю саме «підвойовування» і скоріш за все вони нас розцінюють дійсно, як сферу впливу рф», – наголосив Чаленко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті