Вверх

Глобальний саміт миру стане лише початком розмови про завершення війни

Редакція
7 Тра 2024

В українському суспільстві не варто перегрівати очікування від першого саміту миру, який відбудеться в червні у Швейцарії, аби не повторилася минулорічна історія, коли після завищених очікувань від контрнаступу ЗСУ настало розчарування.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» сказав політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

«Важливо не перегріти очікування від саміту миру у Швейцарії. Зараз про саміт дуже багато пишуть медіа і говорять експерти, через що люди можуть помилково завищити свої сподівання на саміт. У суспільстві може виникнути хибне уявлення, що вже після першого саміту будуть конкретні результати, які можуть призвести до миру у короткотривалій перспективі. Перегріті очікування дуже небезпечні. Ми пам’ятаємо контрнаступ, очікування від якого були дуже сильно перегріті. У результаті ми не отримали очікуваного результату, після чого настало велике розчарування і зневіра у суспільстві», – розповів політолог.

За словами Максима Несвітайлова, влада вже зараз повинна донести до громадян думку, що серйозних зрушень у питанні настання миру після першого саміту не буде.

«Представники влади повинні артикулювати, що саміт миру – важливий крок і новий етап у війні з рф. Дуже добре, що до цієї ініціативи приєдналися країни Глобального півдня. Але це далеко не фінальна історія. Після першого етапу саміту не буде серйозних, конкретних результатів. До саміту миру потрібно ставитися з позитивом, але без ейфорії і великих сподівань», – зазначив експерт-міжнародник.

Від саміту у Швейцарії політолог очікує, що Україна та партнери врешті зможуть сформулювати спільне бачення перемоги.

«Є українська формула миру, яку підтримують наші партнери. При цьому наші союзники заявляють, що не допустять поразки України і перемоги росії. Але хотілося б, щоби в України та її союзників було спільне бачення, до якої конкретної мети ми рухаємося», – додав експерт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті