Вверх

Дмитро Снєгирьов: каховська ГЕС може бути не останнім терактом

Редакція
13 Чер 2023

«Вперше повідомлення про можливі техногенні катастрофи на каскаді Дніпровських ГЕС в російській пресі з’явилось у 2019 році. Це була анонімна стаття у виданні «Военное обозрение», автор – «Северный ветер», на тему того, чим Україна може загрожувати росії в моменті техногенних катастроф на каскаді Дніпровських ГЕС. Тобто росіяни примірялись до можливого теракту за радянським сценарієм ще за три роки до повномасштабного вторгнення», – таку думку озвучив в ефірі програми ЦГА «Вежа» військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

«З наведеної у статті 2019 року аргументації – технічна несправність ДніпроГЕСу. Прозвучала теза про принцип доміно. Про що мова: Дніпровська ГЕС значно потужніша і вища за Каховську. Тобто при підриві першої, були б зруйновані всі ГЕС на Дніпровському каскаді. І ще цікавий момент: автор згадує в статті, що за 70 кілометрів розташована Запорізька АЕС. І далі, 5 жовтня 2022 року у «Московском комсомольце» виходить та сама стаття, ми перевірили до останньої коми, але вже не анонімна, а під авторством професора, доктора технічних наук, керівника НТЦ «Вибухостійкість» Московського державного будівельного університету Олександра Комарова. Це подавалось під дуже гучними заголовками: «ДніпроГЕС та цунамі на Запоріжжі – намальовано сценарій української провокації. США та Київ працюють над новим планом апокаліпсису», – розповів Дмитро Снєгирьов.

Він наголосив на тому, що є загроза того, що це не остання подібна техногенна штучна катастрофа. Між тим, політичний аналітик Олександр Кочетков додав, що зараз у Кремлі розглядають різні сценарії і думають над тим, як виходити з ситуації.

«Вони хочуть створити образ абсолютно навіжених. Це один зі сценаріїи, при яких росія запускає такі катастрофи, щоб показати, що вона здатна на будь-які жахи, а тому з нею треба рахуватися. Мовляв, робіть по-нашому, бо ми можемо підірвати весь світ. Якраз в такому контексті дійсно можливі продовження», – додав Олександр Кочетков.

Керівник ЦГА «Вежа» Валерій Клочок поставив цю тезу під сумнів: «Чому тоді росія намагається перекласти вину на Україну, якщо хоче продемонструвати свою навіженість?».

Олександр Кочетков відповів, що вони не можуть офіційно підписатись під воєнним злочином, оскільки «підрив гідротехнічних споруд є воєнним злочином, який прирівнюється до використання зброї масового знищення». «Саме тому вони перекладаються відповідальність на Україну, але при цьому хочуть здаватись навіженими, щоб світу доводилось з ними рахуватись», – наголосив він.

«Ось саме тому вони відмовились від ДніпроГЕСу. Лівий берег, підконтрольний росії, дає підставу відкидати звинувачення. Мовляв, дивіться, ми що, стріляли б собі в ногу? Сюди ж вони приплели і питання водопостачання в Крим. Але тут варто зазначити, що зараз всі водосховища в Криму заповнені на 80%. І це у літній піковий період, а такого не було жодного разу, навіть за часів України. Це офіційні дані окупаційної адміністрації, якщо хтось подумав, що це українське ІПСО, то ні. Гауляйтер аксьонов також заявив, що в самому Північнокримському каналі залишилось 40 мільйонів кубометрів питної води. Тому питання водопостачання не стоїть на порядку денному. А все це говорить про те, що вони готувались до теракту. Щоб закачати таку кількість води треба досить відчутний проміжок часу, вони робили це як мінімум з зими», – продовжив Дмитро Снєгирьов.

На підтримку своїх суджень Дмитро Снєгирьов також додав, що окрім накопичення водних ресурсів у Криму, росіяни також підняли рівень води у Каховському водосховищі напередодні підриву: «Є незалежні французькі дані, які свідчать про те, що саме росіяни штучно піднімали рівень води протягом останнього тижня на рівень до 3 метрів. За різними оцінками це 17,5-18 метрів. Для чого? Ефект першої хвилі, гідроудар. Мало би бути масове затоплення. І ці два фактори спростовують причетність української сторони до цієї катастрофи».

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті