Вверх

Дмитро Снєгирьов: Цивільний та парламентський контроль – основа реформування Міноборони

Редакція
11 Вер 2023

«Варто говорити про те, що було поставлено під сумнів саму ідею реформування Міністерства оборони. А саме, цивільний контроль. Це є основою, на якій наполягали наші західні партнери», — наголосив військовий експерт, співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов у програмі ЦГА «Вежа.

«Має бути як контроль парламенту, так і громадянського суспільства. Цивільний міністр має уособлювати відсутність корупційних схем Міністерства оборони, зокрема, в системі матеріально-технічного забезпечення. Рух у цьому напрямку взяв початок ще з 2011 року, коли країни заходу виділили нам $30 млн на конституційні зміни в системі Міністерства оборони та створення передумов для громадського контролю за системами матеріально-технічного забезпечення. 

Варто розуміти, що ці кошти було вкрадено «кровавим режимом Януковича». Тож з 2011 року система контролю за матеріально-технічним забезпеченням фактично відсутня. Навіть попри те, що у 2018 році був прийнятий Закон про реформування Міністерства оборони та введення посади цивільного міністра. Тобто фактично з 2018 року зʼявилася персона Резнікова на посаді цивільного міністра. Не військовий, який зняв погони, а людина, яка не має відношення до системи Міністерства оборони. 

Саме він мав викоренити корупцію в системі матеріально-технічного забезпечення. Але трапляється зовсім дзеркальна ситуація. Корупційна система процвітає, до того ж дуже добре квітне. Нереалізованих контрактів на закупівлю озброєння та спорядження на десятки мільярдів доларів. Тож говорячи про те, що Резніков комунікував з багатьма політичними персонами, виникає неоднозначна думка. Як то кажуть: щось троїть. 

Все зводиться до того, що західні партнери ставлять під сумнів реформування Міністерства оборони. Це основний момент. Але є ще корупційна складова. Коли виходить представник заходу та каже, що зброю нам не дають через корупційні схеми (заява президента Литви Ґітанаса Науседи – ред.), тут очевидною стає причина, чому в нас не вистачає зброї, чому поставили на паузу постачання Leopard» – наголосив Дмитро Снєгирьов.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті