Вверх

Дмитро Левусь: путіна можна порівняти з залежним ігроманом, в якого не вистачає грошей і тепер він має виносити все «з дому»

Редакція
19 Жов 2023

«Візит путіна до Китаю – це візит молодшого партнера/васала/холопа до хазяїна, який поки що це не надто афішує. Тут є зацікавленість з обох боків, але з боку путіна більше, бо той хоче донести щось, отримати допомогу і показати, що з ними Китай, тобто вони в цьому протистоянні не самі», – таку думку висловив у програмі Центру громадської аналітики «Вежа» експерт-міжнародник Дмитро Левусь.

«Ми є інерцією сприйняття росії з зайвою суб’єктністю. росія є залежною від КНР, адже КНР – це ДНР, в якої «получилось» свого часу. Якщо говорити про росію в образах, то путіна можна порівняти з наркоманом і гравцем водночас, в якого не вистачає грошей і він почав виносити все «з дому». Спочатку десь можна було торгувати нафтою, але і цього стало не вистачати, тому путін почав шукати шляхи: всі «нормальні ломбарди» не беруть, приймають в Китаї та Ірані.

Для Ірана путін зараз дещо токсичний. Давайте згадаємо, що Іран дуже довго заперечував, що вони давали дрони росіянам, самі за цей час збудували завод в Єлабузі (Татарстан), багато чого постачали, але наголошували, що все ж це було до війни. Все ж таки була надія, що з Заходом можна налагодити відносини, але навіть для Ірану, який у США визнаний, як спонсор тероризму, путін є достатньо токсичним персонажем.

З КНР ситуація теж подібна, тому що вони разом виступають в Радбезі ООН, Китай підтримує правом вето. Зрозуміло, що економіка росії залежна (від КНР), бо путін як наркоман почав все тягати в Ірану. Але Іран не може дати все, є Китай, який сам ніби будує на півсвіту свою систему, тому і до прав людини ставиться своєрідно (згадаємо мільйон уйгурів в таборах перевиховання, голодомор в Тибеті у 50-х роках).

То чому ж холоп? Давайте подивимось те інтерв’ю, яке путін дав напередодні китайській державній медіакорпорації, де він улесливо вихваляв мудрість Сі Цзіньпіна. Маємо висновок, що це візит нерівноправного партнера, хоч як би путін не намагався донести, що «ми-один поїзд/шлях і ми нікому не заважаємо», – наголосив Дмитро Левусь.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті